پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۴۹۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۷
با اهدای عنوان شهروند افتخاری به پرنده بیستون؛
گبتی آنلاین - کرمانشاه - مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره سنگنوردی بیستون با اهدای عنوان شهروند افتخاری بیستون به خانم جرالدین فاسناخت معروف به پرنده بیستون برگزار شد
مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره سنگنوردی بیستون با حضور صابر رحیمی مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه ، مهندس شورش فرامرزی شهردار بیستون ،  دست اندرکاران ورزش استان و شرکت کنندگان در این جشنواره برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گیتی آنلاین منطقه کرمانشاه از بیستون  روز چهارشنبه سوم آبانماه مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره بین المللی سنگنوردی بیستون در محل هتل لاله این بخش برگزار شد.

در این مراسم و در اقدامی نمادین به خانم جرالدین فاسناخت رکوردار بیس جامپینگ جهان از کشور فرانسه معروف به پرنده بیستون به جهت قدردانی و پاسداشت تلاش ایشان در چهار بار پرش و سقوط از کوه بلند آوازه بیستون با لباس خفاشی و هرچه بیشتر شناساندن این نام بزرگ به جهانیان از طرف مهندس‌شورش‌فرامرزی شهردار این بخش،به ایشان عنوان شهروند افتخاری بیستون اهداء گردید.

همچنین در ادامه مراسم تقدیر از صخره نوردان شهره ایران و جهان توسط ۵شهرداری بیستون صورت گرفت و به طور ویژه از زحمات قهرمان سجادسالاروند صخره نوردی که با دوپای مصنوعی و تیم پار المپیکی موفق شد یک مسیر اختصاصی به نام معلولین ثبت نماید تجلیل شد.

سالاروند زاده تهران اما با اصالت پدر لر و مادری کرمانشاهی است..

شهر تاریخی بیستون با قدمتی به بلندای تاریخ ایران جز میراث جهانی ثبت شده در یونسکو است که در 25 کیلومتری کرمانشاه فرار دارد و دارای جاذبه های تاریخی، گردشگری و طبیعی فراوانی است که در سالهای اخیر چهار دوره میزبان برترین سنگنوردان ایران و جهان بوده است و جشنواره سنگنوردی بیستون به یک برند جهانی تبدیل شده است.

دیواره سنگی بیستون با 1200 متر ارتفاع اولین دیواره بلند سنگی ایران و پنجمین در جهان است که مورد توجه ویژه سنگنوردان سراسر جهان و همچنین فدراسیون جشنواره کوهنوردی قرار گرفته است.نویسنده:زهرا مرادیان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: