پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۳
سخنگوی وزارت خارجه:
کشورهای اسلامی نباید تحت فشار کاخ سفید به رژیم غاصب صهیونیستی فضای تحرک در منطقه دهند. رژیم صهیونیستی در پی ایجاد اختلاف بین کشورهای مسلمان است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران پيرامون سفر نخست وزير رژيم اشغالگر صيهونيستی به عمان ضمن انتقاد از اين سفر گفت: از نظر ما كشورهای اسلامی منطقه نبايد تحت فشار كاخ سفيد به رژيم غاصب صهيونيستی فضای تحرک برای ايجاد مصائب و مشكلات جديد در منطقه دهند. بی شک اين رژيم در پی ايجاد اختلاف میان كشورهای مسلمان و سر پوش نهادن بر ۷۰ سال غصب و تجاوز و كشتار مردم مظلوم فلسطين است.


سخنگوی وزارت خارجه همچنین اظهار داشت: به نظر می رسد از آغاز دوران رياست جمهوری آقای ترامپ لابی صهيونيستی در كاخ سفيد و دولت آمريكا بيش از پيش در جهت منافع غير مشروع رژيم صهيونيستی و فشار بر کشورهای اسلامی برای عادی سازی مناسبات ديپلماتيک با غاصبان قبله اول مسلمین فعال شده اند.

قاسمی خاطر نشان کرد: تاريخ و تجربه نشان می دهد عقب نشينی و تن دادن به خواسته های نامشروع آمريكا و رژيم غاصب صهيونيستی، آنها را برای فشار و پيشروی بیشتر در منطقه و ناديده گرفتن حقوق مسلم و بحق ملت فلسطين جسورتر می كند.

 سفر نتانیاهو به درخواست رژیم صهیونیستی انجام شد

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، یوسف بن علوی -- وزیر امور خارجه عمان -- در واکنش به انتقادها از سفر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به عمان گفت این سفر به درخواست طرف مقابل بوده است.

وزیر امور خارجه عمان به فاصله چند ساعت از انتشار خبر سفر محرمانه نتانیاهو به عمان و دیدارش با سلطان قابوس، در گفتگو با شبکه الجزیره گفت: نتانیاهو تمایل داشت که به پادشاهی عمان سفر کند و سلطان قابوس را در جریان دیدگاهش در رابطه با آنچه که به اصلاح وضعیت خاورمیانه به ویژه اختلافات بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها منجر می‌شود، بگذارد».


نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: