پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۵۳۲
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
حاجی بابایی خبرداد:
طرح حذف محدودیت اعمال مدرک تحصیلی کارکنان دولت از طرف نمایندگان تهیه شده است.

محدویت اعمال مدارک تحصیلی کارکنان دولت، سدی در برابر توسعه کیفی نیروی انسانی کارآمد است. 

به گزارش گیتی آنلاین، حاجی بابایی، درباره طرح رفع محدویت احتساب مدرک فقط دوره تحصیلی برای کارکنان دولت گفت: در این طرح با توجه به لزوم تجهیز منابع انسانی شاغل در دستگاه‌های دولتی به آخرین دستاوردها و نوآوری های علمی در حوزه تخصصی خود ارائه شده است.


وی اظهارداشت: تحقق اهداف  برنامه های کلان و چشم انداز توسعه کشور نیاز به نیروی انسانی صاحب نظر و مشرف به حوزه های مختلف اطلاعاتی دارد،که در کنار تحصیل و تحقیق و پژوهش های کارکنان دولت و کاربست یافته های آنها در حوزه های تخصصی خود میسر است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان تاکید کرد: این رویکرد در آموزش وپرورش که منبع اصلی تامین نیروی انسانی کشور است  بیش از سایر دستگاه‌های اجرایی باید محور توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به طرح رتبه بندی معلمان گفت: در سند تحول بنیادین در آموزش وپرورش نیز به منابع انسانی و لزوم تجهیز به دانش تخصصی روز تاکید شده است،

حاجی بابایی افزود: در رتبه بندی معلمان، همتراز هیات علمی دانشگاه دیده شده اند، که باید ضمن بررسی صلاحیتهای حرفه ای فرهنگیان، در رده های مختلف مربی،دانشیار، استادیار واستاد با توجه به سوابق وتجربیات، پژوهش های کاربردی و مدارک محقق می شود.

 
وی گفت: با اجرای طرح رتبه بندی با رویکردی که در سند تحول مدنظر است و معلمان نباید کمتر از ۸۰ درصد هیات علمی دانشگاهها دریافتی داشته باشند، ضمن بهبود وضعیت معیشتی فرهنگیان، شاهد ارتقای مرجعیت اجتماعی آنها، با توجه جایگاه و شان تخصصی معلمان خواهیم بود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان ادامه داد:  بسیاری از کارکنان دولت به ویژه فرهنگیان ، با استفاده از وقت وهزینه های شخصی ،با هدف ارتقای صلاحیت‌های حرفه ای خود، موفق به دریافت مدارک تحصیلی به ویژه در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا شده اند، که بی شک در ارائه خدمات با کیفیت به دانش آموزان موثر است.

وی تاکید کرد: مجلس با توجه به چشم انداز۱۴۰۴ و ۱۴۴۴(سند الگوی اسلامی،ایرانی پیشرفت) که اخیرا توسط مقام معظم رهبری اعلام شده است و لزوم رشد همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف به ویژه پژوهش ها وتحقیقات و دستاوردهای علمی ، از برداشتن محدودیت اعمال مدرک تحصیلی حمایت می کند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: