پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۵۳۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲
مدیر بنیاد حمایت ازکودکان بدون مرز گفت: سیستان وبلوچستان نیازمند حمایت جدی است و ساخت کانکس برای خانواده های بی سرپناه، راه‌اندازی سیستم‌های خورشیدی و درمان کودکان محروم مبتلا به سرطان در دستورکار قرار دارد.

به گزارش خبرنگارگیتی آنلاین ،‌ رؤیا شریف‌زاد در نشست خبری طرح ملی نذر آب که در مجموعه هلال احمر شمیرانات برگزار شد، اظهار داشت: بنیاد خیریه حامیان کودکان بی‌سرپرست، برنامه‌های بین‌المللی برای کودکان بی‌سرپرست مسلمان سراسر دنیا به ویژه ایران داشته و بر همین اساس فعالیت‌های خود را آغاز کرده است. 

 وی افزود: از طریق کمک‌هایی که خیرین مقیم خارج از ایران به ویژه در تورنتوی کانادا انجام داده‌اند،‌ موفق شده‌ایم ۸ هزار خانوار را در سیستان و بلوچستان تحت پوشش طرح نذر آب قرار دهیم. 

 مدیر بنیاد حامیان بدون مرز کودکان بی‌سرپرست ادامه داد: تأسیسات تصفیه آب در چندین منطقه در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شده و این موضوع در کمک به نیازمندان و رساندن آب شرب سالم به آنها بسیار حائز اهمیت است. 

 شریف‌زاد گفت: سیستم‌های خورشیدی نیز به زودی به همت خیرین در مناطق محروم در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی می‌شود که این مسئله هم در جهت حفظ جذب سرمایه و آبادانی و هم به افزایش توان اقتصادی خانواده‌ها کمک می‌کند. 

 وی همچنین از راه‌اندازی اتاق پاک برای کودکان سرطانی محروم و تجهیز آن به همت خیرین خبر داد و گفت: برنامه‌های ما به همت جمعیت هلال‌احمر بهتر انجام می‌گیرد، چرا که هلال احمر تنها نهادی است که در کشورهای مختلف به رسمیت شناخته شده و از این طریق می‌توانیم کمک‌های لازم را به نیازمندان برسانیم و در واقع،‌ همیاری این جمعیت برای تسهیل کردن راه‌ها بسیار مطلوب است. 

 مدیر بنیاد حامیان بدون مرز کودکان بی‌سرپرست با اشاره به اینکه اکثر ساکنین در بخشی از روستاهای سیستان و بلوچستان در گذشته به دامپروری و کشاورزی مشغول بوده و اکنون به دلیل خشکسالی دچار مشکلات فراوان شده‌اند، گفت: با هماهنگی جمعیت هلال‌احمر و همت خیرین در خارج از کشور، موفق شده‌ایم سیستم‌های آبرسانی را به مناطقی از این استان منتقل کنیم و تانکرهایی که فعال شده، روزانه قابلیت ارائه ۲۵ هزار لیتر آب شرب را دارند. 

 وی ضمن انتقاد به سازمان آب منطقه‌ای بر این استان گفت:‌ ما انتظار داریم که سازمان‌های دولتی همچون سازمان آب در این منطقه که گرفتار خشکسالی شده کمک‌های لازم را به خیرین انجام دهند، ولی متأسفانه در این استان سازمان آب منطقه‌ای چندین میلیون تومان از ما حق انشعاب گرفت،‌در حالی که این هزینه‌ها می‌توانست جهت راه‌ندازی سیستم‌های آبرسانی بیشتری به کار گرفته شود. 

 شریف زاد گفت:‌ امیدواریم بتوانیم به زودی نیز جهت تقلیل هر چه بیشتر مشکلات در این منطقه اقدامات بیشتری را انجام داده و شاهد گسترش فعالیت‌های بشردوستانه باشیم، البته خیرین در زلزله کرمانشاه نیز حامی مردم بوده و در کنار سایر دستگاه‌ها تلاش کردند جکمکی به حادثه‌دیدگاه انجام دهند که ساخت کانکس‌های مسکونی از جمله این اقدامات بود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: