پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۵۵۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۲
اجرای ماده 29 و 30 ام قانون برنامه ششم توسعه معطل چیست؟
عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس گفت، در لزوم تسریع در اجرایی نمودن ماده ۲۹ و۳۰ قانون برنامه ششم توسعه، در خرداد ماه سال جاری با رئیس جمهور مکاتبه شده است و رونوشت رئیس جمهور به رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در تیرماه وصول شده است، اما تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

به گزارش گیتی آنلاین حاجی بابایی توضیح داد: ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه به ایجاد سامانه ای برای شفاف سازی حقوق مدیران ومسئولین تصریح دارد و ماده ۳۰ ، لزوم اقدام  دولت برای همسان سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان کشور و لشکری را مورد تاکید قرار داده است.

حاجی بابایی اظهار داشت : با توجه به پیش بینی اعتبار مورد نیاز برای اجرای قانون همسان سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان انتظار این بود که این قانون هرچه سریعتر اجرایی شود، اما در این زمینه شاهد، روند خوبی را مشاهده نمی کنیم.

وی بیان داشت : در وضعیت نوسانات بازار ارز، مشکلات اقتصادی ومعیشتی موجود در جامعه کارکنان دولت وبازنشستگان کشور و لشکری با درآمد ثابت ،بیش از هر زمان از نظر اقتصادی آسیب پذیر شده اند، که باید  محور توجه برنامه ها وقوانین دولت ومجلس قرار گیرد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت : بازنشستگان علاوه بر هزینه های معمول زندگی ناگزیر هزینه های دیگری مانند، تحصیل یک یا چند فرزند دانشجو و ازدواج آنها و هزینه های درمان که غالبا بیمه های لازم وپاسخگو را هم ندارند ،را به عهده دارند، که باید مورد توجه قرار گیرد. 

وی تاکید کرد: این موارد هرچه سریع تر در دستور کار دولت قرار گیرد،زیرا افزایش رضایت شاغلین وبازنشستگان یکی از عوامل تامین کننده بهداشت روانی است  که نتیجه  منجر به  ایجاد نشاط وشادابی در جامعه خواهد شد.


رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم تاکید کرد : در شرایط کنونی جامعه باید مجلس و دولت باید برنامه های خود را به سمت ارائه خدمت به مردم سوق دهند و پاسخگوی مطالبات به حق مردمی باشند.

وی در تبیین این موضوع گفت : در برنامه ششم توسعه کشور، رویکردی جامعه محور دارد که  با توجه به مطالعات تخصصی وکارشناسی  گسترده  که صورت گرفت ، تولید و اشتغال و رفع موانع سرمایه گذاری، توجه ویژه به اقشار ،از قبیل کارکنان دولت، بازنشستگان، زنان و جوانان، مستمری بگیران ،کشاورزان و تولید کنندگان مدنظر بوده است.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: