پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۸۵۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۱
همدان دارای شان جهانی شدن است
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های بی بدیل کلانشهر همدان گفت: در نشست ها و جلسات تخصصی، برنامه های منظم و دقیق وجامعی را برای همه قسمتهای شهر و روستاها و مناطق مختلف جهت توسعه و سازماندهی شهری و روستایی لحاظ کرده ایم.

به گزارش گیتی آنلاین، حمیدرضا حاجی بابایی ضمن بیان این مطلب افزود: این جلسات از نشست با مردم در  حاشیه شهر و پیگیری مطالبات و مسایل وپیشنهادات آنها، تا اقشار دانشگاهی وتخصصی،مجموعه های سیاسی،اقتصادی، صنعتی و فرهنگی در سطح ملی و استانی صورت گرفته است ، چراکه توسعه را به صورت جامع و سیستمی می بینیم و ضرورت توجه به نظرات همه اقشار در این رویکرد ،برای توسعه پایدار احساس می شود.

حاجی بابایی با اشاره به مصوبات اخیر مجلس ،به مبلغ ۳۲۰۰ میلیارد تومان در بودجه ۹۷  که به اشتباه، به هدفمندی یارانه ها تعلق گرفته بود گفت: در طرح یک فوریتی ، در کمیسیون برنامه و بودجه مصوب شده است که این درآمد به شهرداری ها و دهیاری تخصیص پیدا کند .

 وی گفت : در مصوبه دیگری مبلغ  ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای  بهسازی و راه روستایی در کمیسیون برنامه بودجه تخصیص یافته است که ،۳۰ درصد برای بهسازی روستایی یعنی، مبلغ ۴۵۰ میلیارد تومان، و ۱۰۵۰ میلیاردتومان برای راه روستایی در نظر گرفته شده است.  


عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت، در بهسازی راه روستایی موفقیت دیگری که داشتیم، توانستیم ، از دولت مصوبه بگیریم که  از محل فروش قیر کارمزدها  نیز پرداخت شود، زیرا قیر رایگان از طرف وزارت نفت برای راههای روستایی دریافت کرده ایم.


وی گفت، بهسازی راههای  همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار  باید امسال شروع شود،البته سازمان برنامه وبودجه ابتدا زیر بار نمی رفت، که با نشستی  با مسئولین این سازمان و دریافت ماده ۲۳ خوشبختانه مشکل برطرف ، وبهسازی راههای روستاهای بالای ۲۰ خانوار مصوب  و در دستور کار قرار گرفت.

حاجی بابایی با اشاره به این که باید فرصتهای توسعه همدان را بشناسیم واز همه آنها استفاده کنیم گفت، پروژه های توسعه  در حوزه های مختلف فرهنگی ،اقتصادی،صنعتی و اجتماعی وعمرانی به قدری برای من مهم است که حتی پیمان ها ،را شخصا پیگیری می کنم.

وی با تاکید بر تدوین نقشه جامع راههای همدان گفت: در کنار راههای فرعی و روستایی که باید اجرایی شوند، راهها استراتژیک هم ویژه پیگیری می شود در این رابطه ،اتوبان  قهاوند _همدان اتوبان سه کیلومتر،۳میلیارد۷۰۰ میلیون اجرایی شده‌است و ادامه پروژه با اعتبار ،۵ میلیارد و۷۰۰ دیگر تا مراد بلاغی ،به اتوبان همدان_ملایر متصل می شود.

نماینده همدان افزود: یک پیمان دیگر،اتصال قهاوند به اتوبان تهران_همدان،که در این رابطه طرح مطالعاتی در دستور است که از همدان تا قهاوند زیر گذر نیاز باشد،بررسی شود، در این رابطه اتصال اتوبان ملایر به اتوبان همدان_  تهران ده میلیارد تومان ردیف ملی دارد.

وی با اشاره به این که با اعتبارات استانی وشهرستانی ۷۰ سال دیگه نمی توانیم از پروژه ها بهره برداری کنیم، گفت، بیشترین رویکرد ما جذب اعتبارات ملی است، که در همه پروژه ها مدنظر قرار گرفته و در زمینه جذب اعتبارات ملی بسیار موفق بوده ایم، که توصیه من به مدیران اجرایی این است که به جدیت تمام موارد را تا حصول نتیجه پیگیری کنند.

حاجی بابایی گفت : چهار مسیر راه گردشگری تعریف شده است، مسیر امامزاده محسن در حال اجراست، ماده ۲۳ آماده برای چیشین،ابرو، برای ردیف ملی  در دستور کار است، مسیر سد اکباتان نیز در حال مطالعه برای ماده ۲۳ است، 

وی در توضیح ماده ۲۳ گفت: این ماده برای توجیه فنی واقتصادی پروژه برای دریافت اعتبار ملی است، مسیر ده دلیان تا مراد بلاغی نیز در دستور کار قرار دارد که از همدان تا اتوبان باید بهسازی شود، مسیر گنجنامه هم تعریف شده است، که قرارگاه خاتم الانبیاء هماهنگی صورت گرفته و شهرداری باید پیگیر باشد.


نماینده مردم همدان گفت : کلانشهر همدان ۷۰۰ هزار جمعیت دارد،برای تامین آب شرب از مجلس پیگیری کردیم که آب همدان باید تامین شود، در این رابطه مسیر سد تالوار را عوض کردیم، علاوه بر بحث آب شرب اگر این مشکل حل شود، مشکل آب کشاورزی  روستاهای ما نیز حل می شود، در خصوص آب روستاهایی مثل ورکانه، روزانه ،در کنار تمام مشغله ها،  موضوع را پیگیری می کنم تا هرچه سریع تر مشکل حل شود. 

 وی با تاکید بر بهسازی روستایی و پروژه های متعدد ساماندهی تاسیسات فاضلاب شهری و روستای در روستاها و مناطق شهری فامنین وقهاوند گفت : برای مثل ساماندهی تاسیسات فاضلاب ده پیاز تاسیسات  ۴ میلیارد و۲۰۰ میلیون تومان اعتبار دارد  واین مبلغ با وجودی که تصفیه خانه نمی خواهد،در نظر گرفته شده است.

حاجی بابایی با دعوت مدیران به کار جهادی و خدمت صادقانه به مردم گفت: باید یک مقدار تحرک بیشتری داشته باشیم، گفت : کلانشهر همدان یعنی شهر قدرتمندی که نباید پرداختن به مشکلات کوچک آن را از توسعه ای در شان یک شهر جهانی بازدارد،باید تمام هم وغم ما صرف کارهای بزرگ و زیر بنایی برای توسعه کلانشهر همدان باشد،در این زمینه پروژه های بزرگی  مصوب شده است که در چهل سال گذشته نظیر آن وجود نداشته است.

وی در تبیین این موضوع گفت : یکی از مهم ترین آنها پروژه ای است  که ده سال پیگیری کردم و خوشبختانه عملیات اجرایی صنایع مبنتی بر فناوری های برتر (های تک) در همدان به عنوان دومین استان در کشور که دارای این صنایع زیر بنایی با کلنگ زنی آن شروع شده است، های تک، در توسعه صنعتی،اقتصاد شهری و روستایی و دانشگاهی تاثیر بی بدیلی دارد،که اجرای این پروژه در ۱۰۰۰ هکتار تولید واقتصاد واشتغال را در همدان دگرگون می کند.

نماینده مردم همدان گفت : زمانی که من دو پیشنهاد عنوان پایتخت تاریخ وتمدن، ایران زمین و منطقه ویژه مبتنی بر فناوری های برتر(های تک) را در سال ۱۳۸۸ به هیات دولت دادم، شاید هنوز جایگاه واهمیت این پروژه ها برای همه محسوس نبود، اما امروز می بینیم، پایتخت تاریخ وتمدن ایران زمین، سفیر فرهنگی کشور در جهان شده است، چهلمین اجلاس بین المللی  گردشگری با حضور ۱۷۰ کشور جهان موید این است که شان همدان با همه گنجینه های طبیعی،تاریخی و فرهنگی آن دارای شان جهانی است و باید از این فرصت برای توسعه پایدار همدان بهره برد.

وی تاکید کرد : باید در حال حاضر همه منابع در استان برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد متمرکز شوند، با استفاده از تمام توان برنامه ها دستگاهها را در راستای اجرای بهینه و تحقق اهداف این برنامه بسیج شوند، تمام فرصتها شناسایی و از آنها بهره برداری شود.
حاجی بابایی افزود: برنامه ریزان ومدیران در نظرداشته باشیم پایان اجلاس اتمام برنامه ها نیست، این مسیر آغاز معرفی جهانی همدان است، همه کمیته ها باید بعداز اتمام برنامه ضمن ارزیابی در جریان اجرای برنامه ها به ارزیابی فعالیت ها بپردازند وبا استخراج نقاط ضعف وقوت وبررسی آسیب ها، گامهای استوارتری را برای توسعه جامع وهمه جانبه کلانشهر همدان برداریم.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: