پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۶
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۷
گیتی آنلاین - قیمت طلا به ۱۲۲۳.۴۶ دلار در هر اونس رسید و در یک ماه گذشته از افزایش ۹۰ درصدی برخوردار شد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با تقویت ارزش دلار و بهبود ارزش سهام جهانی، قیمت طلا در روز جمعه بیش از یک درصد از ارزش خود را از دست داد اما همچنان خریدها از صندوق‌های سرمایه‌گذاری ادامه دارد چراکه سرمایه‌گذاران انتظار ندارند که نشست جی 20 بتواند یک برنامه محرکی هماهنگ ارائه دهد.

رهبران مالی از کشورهای گروه جی 20 در شانگهای چین برای مقابله با تشدید وخامت وضعیت اقتصادی و نبود یک توافق و اجماع عمومی در مورد چگونگی تثبیت مشکلات گردهم آمدند.

قیمت طلا 9.45 دلار افت کرد و به 1223.46 دلار سقوط کرد. ارزش طلا در یک ماه گذشته 9 درصد (110 دلار) بالا رفته است که بیشترین میزان از ژانویه 2012 محسوب می‌شود. قیمت طلا در 11 فوریه به بالاترین میزان یک سال گذشته رسید.

جولیوس بائر تحلیلگر بازار در این‌باره گفت: «خریدهای فیزیکی، تقویت صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا و نگرانی‌ها با افزایش احتمال رکورد در آمریکا در سال جاری سبب افزایش قیمت‌ها شد.»

پس از اینکه آمارها نشان داد که کندی رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه چهارم کمتر از انتظار بوده است، نگرانی ها در مورد اینکه کندی رشد جهانی اقتصادی در نهایت می‌تواند رشد اقتصادی آمریکا را به رکورد ببرد، کاهش یافت.

دارایی‌های گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان، پس از اینکه به بالاترین رقم در ماه مارس 2015 رسید، در روز پنج‌شنبه همچنان افزایش یافت.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: