پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۶۱۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۴
بعد از دو روز حمله دلخراش ارتش نیجریه، باز هم مردم عزادار حسینی در روز اربعین به خیابان‌ها آمدند تا در این روز راهپیمایی و عزاداری کنند اما نیروهای دولتی باز هم با گلوله‌های جنگی به سرکوب و کشتار مردم پرداختند.

 مردم عزادار در «ابوجا» نیجریه، امروز سه‌شنبه، بعد از دو روز سرکوب و حمله نیروهای دولتی به مردم، همزمان با اربعین حسینی، به خیابان‌ها آمدند.

دولت نیجریه هر ساله با تجمع‌ها و مراسم‌های مسالمت‌آمیز مسلمانان که اربعین حسینی را گرامی میدارند و راهپیمایی می‌کنند، مقابله می‌کند. 

طی دو روز گذشته (یکشنبه و دوشنبه) نیروهای نیجریایی با گاز اشک‌آور و گلوله‌های جنگی با مردم عزادار مقابله کرده و چندین نفر را به شهادت رساندند. 

 

بعد از آنکه در روزهای یکشنبه و دوشنبه چندین نفر به طرز دلخراشی کشته شدند، امروز ساعت 12 ظهر به وقت محلی نیز مردم در ابوجا به خیابان آمدند و راهپیمایی کردند اما نیروهای دولتی باز هم به مقابله مردمی رفتند که به گفته جنبش اسلامی نیجریه هیچ خطری برای کسی نداشتند. 

 

مراسم مردمی در روز اربعین تا ساعت 13:30 به وقت محلی ادامه داشت اما نیروهای دولتی با گاز اشک‌آور و گلوله‌های جنگی، تلاش کردند مردم را متفرق کنند. 

 

 

 

در فیلم زیر آنطور که مشاهده می‌شود، جمعیت توسط نیروهای نظامی سرکوب و به عقب‌رانده می‌شود و شماری از زخمی‌ها که روی زمین افتاده‌اند، با رفتاری توهین‌آمیز و بی‌رحمانه به عقب خودرو نظامی منتقل می‌شوند.

 

 

 

هشــدار...! فیـلم زیـر حـاوی تصاویـر دلخـراش اسـت

 

هشدار ؛ تصویر دلخراش

 

 

انتهای پیام/ص 

منبع: فارس

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: