پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۶۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
گیتی آنلاین- یک فعال حوزه گردشگری با انتقاد از سخت گیری های عجیب سفارتخانه های اروپایی در اعطای ویزای شنگن به شهروندان ایرانی گفت: متاسفانه در یکسال اخیر ، سفارتخانه های اروپایی تقاضای اعطای روادید شنگن به شهروندان ایرانی را به بهانه های مختلف رد می کنند که این رویه تاسف بار است.

به گزارش مقیم، مسعود درخشان با تاکید بر ضرورت ورود مسئولان ذی ربط برای حل این مشکل ، توضیح داد: این رفتار سفارتخانه های اروپایی با شهروندان ایرانی توهین آمیز و ضروری است تا مسئولان با ورود به این معضل و رایزنی با سفارت خانه ها مشکل فوق  را که نارضایتی و اعتراض گسترده متقاضیان ویزای شنگن برای سفربه اروپا را به دنبال داشته را پیگیری و حل کنند.

 وی با بیان اینکه به نظر می رسد سفارتخانه های اروپایی با برون سپاری عملیات مربوط به اعطای ویزا به برخی دفاتر  عملا بر روی کسب درآمد از طریق متقاضیان متمرکز شده اند، توضیح داد: در حال حاضر اگر یک شهروند ایرانی بخواهد برای اخذ ویزای شنگن اقدام کند باید مبالغ مختلفی از جمله هزینه های مربوط به سفارت یعنی 60 یورو بابت تقاضای ویزا، 21 یورو بابت هزینه های مربوط به دفاتر vfs و هزینه های دیگر دفاتر VFS   نظیر 9 یورو برای عکاسی، نیم یورو برای هزینه هر برگ کپی ، ۱۴ یورو هزینه پست برای ارسال گذرنامه به شهرستان و 10 یورو برای تهران و 3 یورو ارسال پیامک و همچنین هزینه های ترجمه مدارک  را پرداخت کند و در نهایت هم با داشتن شرایط مناسب برای اخذ ویزای توریستی شنگن ، تقاضایش بنا به دلایل واهی و غیر منطقی رد می شود.

این فعال حوزه گردشگری، ادامه داد: با توجه به آمار بالای متقاضیان ایرانی  برای اخذ ویزای شنگن، سفارتخانه  های اروپایی سود هنگفتی از این قضیه می برند. اما اگر قرار است حتی به افرادی که شرایط اخذ ویزای شنگن و برنامه سفر را دارند ، ویزایی اعطا نشود، بهتر است سفارتخانه ها  بساط درآمدزایی از طریق شهروندان ایرانی را جمع و تکلیف را یکسره کنند.

وی افزود: اخیرا سفارتخانه های اروپایی حتی از اعطای ویزای توریستی شنگن به افراد نخبه ، اساتید با سابقه دانشگاه ، تجار با سابقه و... هم سرباز می زنند.

درخشان با بیان اینکه دست رد سفارتخانه های اروپایی به متقاضیان ایرانی باعث دلسرد شدن آنها شده است، توضیح داد: این وضعیت در شان و منزلت شهروندان ایرانی که صرفا قصد سفر تفریحی یا دیدار از اعضای خانواده را دارند ، نیست و مسئولان ذیربط باید در این خصوص چاره اندیشی کنند.  

وی با بیان اینکه در حال حاضر اخذ ویزای شنگن برای یک سفر چند روزه توریستی یا دیدار با خانواده و بستگان برای بسیاری از متقاضیان به یک رویا تبدیل شده است، توضیح داد: با این رویه ای که سفارتخانه های اروپایی در ندادن روادید شنگن به متقاضیان ایرانی در پیش گرفته اند، صرفا هزینه  و وقت مردم است که هدر می رود و از طرفی درآمدزایی بالایی از رهگذر این خسارتی که مردم می بینند برای سفارتخانه ها ایجاد می شود.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: