پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۶۴۲
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۹
حمیدرضا حاجی بابایی:
رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در خصوص واگذاری هزینه درمان و بیمه تکمیلی ایثارگران وافراد تحت تکفل آنها ،موضوع مصوبه مهر ماه ۹۷ در هیات دولت گفت: این مصوبه بر خلاف قانون برنامه ششم در زمینه جامع خدمات رسانی به ایثارگران وخانواده های آنهاست.


به گزارش گیتی آنلاین  حمیدرضایی حاجی بابایی تاکید کرد: بر اساس این قانون دولت موظف است، اعتبار کافی را برای ارائه خدمات به ایثارگران در بودجه سنواتی پیش بینی کند و به بهانه  کمبود اعتبار بنیاد شهید نمی تواند، زمینه حذف خدمات به ایثارگران را ایجاد کند.


حاجی بابایی گفت: در شان ایثارگران و جانبازان وخانواده های آنها نیست که برای خدماتی که حق طبیعی آنهاست، در دستگاههای اجرایی سرگردان باشند.

وی تاکید کرد: محول نمودن ،بیمه تکمیلی ایثارگران به دستگاههای اجرایی محل اشتغال آنها زمینه ایجاد بیعدالتی در دریافت خدمات درمانی وبیمه های تکمیلی برای این عزیزان را ایجاد می کند.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور گفت: فلسفه تشکیل بنیاد شهید،احیا وترویج فرهنگ ایثار وشهادت است که بجز با توجه خاص به نیازهای ایثارگران وتکریم ویژه آنها مسیر نمی شود.

وی تاکید کرد : ضمن که این همه دستگاههای اجرایی موظف هستند، تکریم ایثارگران را در اولویت کاری خود قرار دهند، بنیاد شهید باید به طور ویژه به این موضوع مهم بپردازد  ، در این راستا مجلس برای حل مشکلات بنیاد شهید در خدمات رسانی به ایثارگران ،از ظرفیت های قانونی استفاده می کند.

حاجی بابایی افزود: دولت موظف است در راستای برنامه ششم توسعه ،برنامه های خود را تدوین نماید،در قانون برنامه ششم توسعه نیز در خصوص ارائه خدمات جامع به ایثارگران وخانواده های آنها تصریح شده است.


وی اظهار نمود: با توجه به تماسهای مکرر ایثارگران و ابراز نگرانی از واگذاری ،بیمه تکمیلی ایثارگران به دستگاههای اجرایی و درخواست پیگیری از نمایندگان خود، از دکتر روحانی می خواهیم ،به این دغدغه ایثارگران عزیز توجه نموده و بازنگری در مصوبه اخیر را در دستور کار قرار دهد.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت : در خصوص عدم اجرایی شدن ، تعداد دیگری از قوانین برنامه ششم توسعه نیز ایثارگران ابهاماتی دارند که ،انتظار می رود ، دولت در این زمینه ها نیز با شفافیت اطلاع رسانی نماید.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: