پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
خرم آباد- مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان گفت: ۲ قرارگاه پدافند زیستی و سایبری در استان لرستان فعالیت دارند.

به گزارش گیتی آنلاین ، علی سیف در جلسه قرارگاه پدافند سایبری استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با بیان اینکه در استان لرستان 2 قرارگاه اصلی فعالیت دارند، اظهار داشت: بر اساس ارزیابی های انجام شده، طی سال های اخیر اقدامات خوبی توسط قرارگاه پدافند زیستی و سایبری استان انجام شده است.

وی افزود: قرارگاه پدافند سایبری از سال 95 در استان تشکیل شده و خوشبختانه پیامد تشکیل آن، مرکز این قرارگاه و همچنین مرکز آپا تشکیل شد و در سال جاری نیز برای نخستین بار مرکز پایش متمرکز امنیت سایبری استان افتتاح شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان عنوان کرد: بسیاری از زیرساخت ها در کشور و استان هوشمند می شوند و این هوشمند شدن زیرساخت ها مستلزم افزایش دقت در این حوزه است و علیرغم اینکه در گذشته اقدامات دستگاه ها به صورت مکانیکی یا دستی انجام می شد اما امروزه بخش عمده ای از خدماتی که توسط  دستگاههای اجرایی ارائه می شود تحت  شبکه  و با استفاده از اینترنت است.

سیف تصریح کرد: با توجه  هوشمند شدن ارائه خدمات دستگاه های اجرایی  سرعت، دقت و کاهش هزینه از فواید هوشمند شدن است اما درصورت عدم دقت می تواند سبب خسارات و ضرباتی به دستگاه اجرایی شود که جبران این خسارات هزینه های هنگفتی دارد.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین راه های مقابله با  احتمال خراب کاری توسط هکرها راه اندازی قرارگاه سایبری و پیگیری موضوعات توسط کارشناس صاحب نظر در این حوزه هستند.

 

منبع : تسنیم

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: