پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۶۵۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
خرم آباد- معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان از ارتقا و راه‌اندازی مرکز پایش تصویری در شهرستان‌های مختلف این استان خبرداد.

به گزارش گیتی آنلاین، حبیب الله خجسته پور در جلسه قرارگاه پدافند سایبری لرستان در سخنانی با بیان اینکه یکی از قرارگاههای بسیار مهم سازمان پدافند غیر عامل، پدافند سایبری است، اظهار داشت: امروزه از نیازهای شخصی ما گرفته تا نیازهای اداری ما به نوعی به فضای سایبری وابسته است.

وی با بیان اینکه فضای سایبری جرء لاینفک از زندگی شخصی و اداری ما شده است، عنوان کرد: همزمان با رشد این فضا در کنار نرم افزارهایی که به بازار می آید بد افزارها نیز ورود پیدا می کنند و این پیشرفت را تحت شعاع قرار می دهند.

 ضرورت استفاده از خدمات مرکز «آپا» توسط دستگاههای اجرایی

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه در این راستا لازم بوده که راههای مقابله، مبارزه و جایگزین را شناسایی کنیم و آنها را برای زمانی که با مخاطراتی در این زمینه مواجه شدیم آماده کنیم، گفت: دولت الکترونیک و هوشمند شدن زیر ساخت ها امروز یکی از واجبات کارهای اداری ما است و در این راستا مدیران دستگاههای اجرایی در این زمینه پیش قدم شوند.

خجسته پور با بیان اینکه مراکزی در سطح کشور پیش بینی شده که با واگذاری بخشی از امورات نظارتی در این حوزه به این مراکز می توانیم مسائل مربوط به حوزه سایبری را رصد کنیم، گفت: یکی از این مراکز، مرکز «آپا» بوده که در لرستان چند سال است که فعالیت دارد و در کنار آن نیز آزمایشگاهی بوده که طی چند ماه گذشته در استان راه اندازی شد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به اینکه مدیران دستگاههای اجرایی در کنار مسئولان «آی تی» خود شخصا از خدمات و برنامه های این مرکز استفاده کنند، گفت: همچنین برای هر پروژه ای اعتبار پدافند غیر عامل تعریف می شود و از طرف دیگر نیم درصد اعتبارات تملک و دارایی باید از سوی مدیران در حوزه پدافند غیر عامل هزینه کنند.

 ارتقا و راه‌اندازی مرکز پایش تصویری در شهرستان‌ها

خجسته پور همچپنین به بحث پایش تصویری اشاره کرد و گفت: مطابق قانون شهرداری ها موظف به راه اندازی این شبکه پایش تصویری در شهرستان ها هستند و در شرایط عادی مدیریت و کاربری آن با شهرداری است، اما لینک هایی به نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و شورای تامین شهرستان ها باید داده شود.

وی، بیان داشت: در شرایط انتظامی، نیروی انتظامی مدیریت این شبکه را بر عهده دارد، در شرایط امنیتی سپاه مدیریت شبکه را به عهده می‌گیرند، در شهرستان خرم آباد در سنوات گذشته با اعتباری که پیش بینی شد نیروی انتظامی این کار را انجام داده اند، در حال حاضر نیز اعلام کرده ایم که شهرداری پای کار بیاید و مکانی را نیز مشخص کرده اند که شورای تامین آن را تایید نکرد، مجدد اعلام کرده ایم که مکان دیگری را معرفی کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان، تصریح کرد: در حال حاضر این مرکز پایش در خرم آباد از سوی نیروی انتظامی فعال است و بحث ارتقا و راه اندازی این مرکز در شهرستان ها نیز با استفاده از درآمدهایی بوده که از محل جریمه های راهنمایی و رانندگی باید تامین شود که در این حوزه با کمبود اعتبار مواجه هستیم که به محض تامین اعتبار ارتقا و راه اندازی مرکز پایش تصویری شهرستان ها را انجام خواهیم داد.

 

منبع : یافته

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: