پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۶۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
خرم آباد- رئیس گروه بین‌المللی ژاپنی جایکا در خرم‌آباد از احیای جنگل‌های زاگرس خبر داد.

به گزارش گیتی آنلاین، آتسوشی هیسامیچی با اشاره به اینکه پروژه جایکا تا پنج سال ادامه دارد خاطرنشان کرد: اگر در سال اول بتوانیم به درک کلی از موضوع پروژه و نحوه همکاری با منابع طبیعی پی ببریم توانسته‌ایم به نتیجه اصلی از این سفر دست یابیم.

وی گفت: این پروژه، اهدافی همچون بالا بردن ظرفیت کارمندان منابع طبیعی در اجرای پروژه‌های مشارکتی ایران و ژاپن و ساخت مدلی برای مدیریت یکپارچه که از آن مدل بتوان برای کل کشور استفاده کرد را دنبال می‌کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان نیز بیان کرد: طرح بین‌المللی جایگاه با هماهنگی سازمان جنگل‌ها و مراتع و با دعوت از کارشناسان کشور ژاپن در خرم‌آباد به‌منظور احیای جنگل‌های زاگرس برگزار شده است.

شیرزاد نجفی هدف از اجرای این پروژه را توانمندسازی جوامع محلی، آموزش نیروهای انسانی، حفاظت از اراضی ملی و صیانت از جنگل‌ها و مراتع دانست و خاطرنشان کرد: این طرح در شهرستان دورود و در حوزه درب آستانه برنامه‌ریزی‌شده و صورت می‌گیرد.

شایان ذکر است جایکا نام یک سازمان دولتی مستقل بین‌المللی در ژاپن است که در زمینه توسعه به دولت ژاپن و همچنین کشورهای درحال‌توسعه کمک می‌کند.

جایکا سعی دارد که از طریق همکاری مشترک با ایران درزمینهٔ حفاظت از جنگل‌ها و مراتع گام‌های مؤثری بردارد و کمک‌هایی از قبیل همکاری فنی، وام‌های توسعه و کمک‌های مالی دولتی را نیز در دستور کار خود دارد.

 

منبع : یافته

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: