پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۶۵۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
خرم آباد- مدیرعامل شرکت برق لرستان گفت: 20 درصد برق مصرفی ادارات و سازمان‌ها باید از انرژی خورشیدی تامین شود.

به گزارش گیتی آنلاین، فریدون خودنیا در جلسه پدافند سایبری استان بیان کرد: در شرکت توزیع برق استان بخاطر وجود حجم اطلاعات زیادی که از آحاد مختلف جامعه و مشترکین برق داریم و از این دیتاها می‌شود استفاده کرد با مجوزهایی که از شرکت توانیر و پدافند غیرعامل گرفیتم توانستیم بک آپ‌گیری از اطلاعات را در چهار نقطه انجام دادیم.

وی ادامه داد: سایت شرکت توزیع برق استان را با 1.5 میلیارد تومان راه‌اندازی کردیم و این سامانه را با تمام استانداردهای روز دنیا از نو راه اندازی و سه ماه پیش با حضور مقامات وزارت نیرو افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت برق لرستان اضافه کرد: در این راستا به عنوان پایلوت کشور هستیم و اولین شرکت توزیع برق در کشوریم که این امکانات را داریم.

وی در مورد نیروگاه‌های تولید پراکنده در استان گفت: در حال حاضر پنج نیروگاه با قدرت 30 مگابایت در حال بهره‌برداری داریم که توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شدند.

خودنیا گفت: مزیت این نیروگاه‌ها این است که در شرایطی که در شبکه اختلالاتی پیش آید  می‌توانیم برق مراکز حیاتی را از آنها تامین کنیم.

وی با بیان اینکه نیروگاه‌های تولید پراکنده در پلدختر، شهرک صنعتی شماره دو خرم‌آّباد، بروجرد، الیگودرز و ازنا قرار دارند، افزود: یک نیروگاه دیگر در شهرک صنعتی بروجرد است که تا پایان سال به مدار خواهد آمد تا در شرایط قطعی شبکه نقاط حیاتی این شهرستان از برق نیروگاه مذکور استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت برق لرستان عنوان کرد: 20 درصد برق مصرفی ادارات و سازمان‌ها باید از انرژی خورشیدی تامین شود.

این مسئول افزود: در حال حاضر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دو  نیروگاه خورشیدی 35 کیلوواتی را وارد مدار کرده است، شرکت آبفا در دو نقطه تصفیه‌خانه و ستاد شرکتی خود دو نیروگاه خورشیدی وارد مدار کرده، محیط زیست هم یک مورد را انجام داده است.

وی گفت: انتظار داریم ادارات دیگر به این قانون و مصوبه قانونی اهتمام ویژه داشته باشند.

خودنیا با تاکید براینکه ادارات دیگر نیز باید 20 درصد برق مصرفی خود را از طریق پنل‌های خورشیدی تامین کنند و اعتبارات این مهم را لحاظ کنند، اظهار کرد: در غیر  اینصورت 20 درصد برق مصرفی آنان را در تابستان سال آینده با نرخ انرژی تجدید پذیر می‌گیریم.

وی گفت: نیاز است استانداری لرستان اعتبارات لازم را برای این مهم لحاظ کنند.

 

منبع : ایسنا

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: