پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
عضو کمیسیون عمران مجلس:
خرم آباد- عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت:30 درصد جمعیت شهری در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند.

به گزارش گیتی آنلاین، مجید کیان‌پور،در مورد وضعیت بافت های فرسوده در کشور اظهار کرد: در کشور برای ساماندهی بافت‌های فرسوده به صورت در جاسازی و نقطه‌ای عمل می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تاکنون یک محله در هیچ کجای کشور نوسازی نشده است، ادامه داد: این درحالیست که  28 هزار شرکت پیمانکاری و چندین هزار شرکت‌های انبوه‌ساز شرکت‌های خوب داریم و باید از طریق کنسرسیوم محله به محله ساماندهی و نوسازی این بافت
ها انجام شود.

کیانپور افزود: الان که دولت می‌خواهد همت کند و طرح بازآفرینی و نوسازی را انجام دهند، صرفاً می‌آییم ناپایداری ساختمان‌ها را از بین می‌بریم اما بحث معابر و خدمات‌رسانی و امدادرسانی حل نمی‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید محله به محله نوسازی انجام شود و تلاش‌مان بر این باشد که عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه 11 میلیون نفر در 55 هزار هکتار سکونت‌گاه‌ غیررسمی زندگی می‌کند، عنوان کرد: همچنین ‌ هشت میلیون نفر جمعیت در 72 هزار هکتار بافت فرسوده زندگی می‌کنند که در مجموع 127 هزار هکتار بافت نابسامان با جمعیتی بالغ بر 15 میلیون نفر که 30 درصد جمعیت شهری ما را دربرمی‌گیرد را تشکیل می‌دهند.

کیانپور با بیان اینکه  این میزان بافت نابسامان  معادل 20 درصد مساحت شهری است، بیان کرد: این درحالیست که مساحت شهرها 640 هزار هکتار است، اگر می‌خواهیم برنامه‌ریزی کنیم برای این مهم، باید تلاش کنیم اول بافت‌های فرسوده و سپس سکونت‌گاه‌های غیررسمی را ساماندهی کنیم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باید از کارهای بدون ضابطه و غیرنظام‌مندی که خود مالکین به صورت خودرو انجام می‌دهند جلوگیری کنیم و براساس طرح‌های توسعه تفضیلی و جامع شهرها برایشان برنامه‌ریزی کنیم.

وی گفت: برای بافت فرسوده باید تلاش مضاعفی داشته باشیم و محله به محله نوسازی کنیم چرا که باعث ایجاد ارزش افزوده در محله می‌شود اما در جاسازی باعث ارزش افزوده در محله نمی‌شود و همچنان آن چهره فرسودگی در محله باقی خواهد ماند.

 

منبع : ایسنا

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: