پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۱۲
شهرداری تهران در انتظار فردی ذی صلاح است
پایتخت کشور از کشمکش های سیاسی رنج می برد. در حالی که مردم تهران با صراحت و شفاف رای خود به محسن هاشمی رفسنجانی را اعلام کرده اند همچنان بنا به ملاحظات سیاسی و جناحی گمانه زنی هایی ناموافق با آراء مردم شهر در جریان است.


به گزارش گیتی آنلاین رئیس شورای اسلامی شهرتهران با سوابق کاری کاملا مرتبط با شهرداری تهران که یک پست اجرایی و مدیریتی است بر صندلی شورای شهر نشسته است که یک سمت نظارتی است!

محسن هاشمی که از پشتوانه مردمی برخوردار است می تواند تجارب خود را در زمینه مدیریت این بار در احیای بافت فرسوده به نمایش بگذارد اگر سیاسیون بگذارند.

هاشمی به خبرنگاران گفته است که «شهردار تهران را اعضای شورای شهر انتخاب می کنند و احزاب تصیم گیرنده نیستند » و خدا کند احزاب چنین کنند .

اگر شورای اسلامی شهرتهران که از مردم تهران رای اعتماد گرفته اند متعهد به خدمت رسانی به ساکنین این شهر باشند در انتخاب هاشمی به توافق می رسند.

اصلا زیبنده نیست که بگویند هاشمی در شورا بماند که آخرین گزینه انتخابی شهر تهران به شورا راه پیدا نکند.

شهرداری جایگاه موثری است. موثر در حال و روز شهری که از اول شهریور 96 تا امروز دو شهردار و یک سرپرست را تجربه کرده است.

خوب است به لیست روی میز شورای اسلامی شهرتهران برای انتخاب شهردار نگاهی بیاندازیم تا هر تردیدی برطرف شود:

کاندیداهای شهرداری تهران پس از محمدعلی افشانی: عباس آخوندی، معصومه ابتکار، علی‌اصغر احمدی، رضا اردکانیان، جواد امام، حمید امامی، غلامرضا انصاری، ابراهیم انصاری لاری، محسن پورسیدآقایی، کامل تقوی‌نژاد، نصرالله جهانگرد، سمیع‌الله حسینی مکارم، پیروز حناچی، صادق خرازی، محمدرضا خواجه‌نصیر، علی ربیعی، مصطفی سالاری، مصطفی سلیمی، ابراهیم شیخ، رسول کشت‌پور، الهه کولایی، ایرج معزی، علی مقدس‌زاده، مصطفی موسوی‌لاری، شهیندخت مولاوردی، حجت‌الله میرزایی، محمدرضا واعظ مهدوی، علی اوسط هاشمی، مناف هاشمی و محسن هاشمی رفسنجانی

کاندیداهای شهرداری تهران در 28 فروردین 97 : محسن هاشمی رفسنجانی، اسحاق جهانگیری، سید محمد علی افشانی، حبیب الله بی طرف، محمد رضا تابش، اکبر ترکان، احمد ترک نژاد،قاسم تقی زاده خامسی، محمد پژمان، پیروز حناچی، محمد ستاری فر، الهه کولایی، سید حسین مرعشی، محسن نریمان، رضا ویسه، محسن مهر علیزاده، عباس آخوندی، امیر دریابان علی شمخانی، حسین دهقان، محمد شریعتمداری، معصومه ابتکار

سیدمحمد صادق خرازی، ابراهیم انصاری لاری وحجت الله میرزایی از لیست کاندیداهای شهرداری تهران انصراف داده اند.

خبرنگاران می دانند که عباس آخوندی غیرپاسخگو و بسیار سیاسی است.

وی استعفای خود از وزارت راه و شهرسازی را ناتوانی در اجرای طرح بازسازی و احیای بافت فرسوده اعلام کرد.  

آخوندی در منطقه سیروس تهران مراسم کلنگ زنی برگزار کرد و کلنگ احیای بافت فرسوده این منطقه را بر زمین زد اما بلافاصله از اجرای پروژه جلوگیری کرد و گفت داوطلب بازسازی و احیاء باید در مناقصه شرکت کند و در آن منطقه هیچ اتفاقی نیفتاد.

آخوندی اعتصاب کامیون داران در مهمترین روزهای بحرانی کشور را در کارنامه وزارت راه و شهرسازی خود دارد.

و واقعا چه دلیلی دارد که افرادی از بدنه دولت جدا شوند و به شهرداری تهران که یک نهاد عمومی غیردولتی است بپیوندند؟

تهران از فروش تراکم رنج می برد و به مدیری ورزیده و صاحب رای نیاز دارد. مدیری باسابقه که با مشورت های مختلف دوره اش نکنند. خودش ساکن شهر باشد خودش دغدغه قشر فقیر و کم درآمد را داشته باشد و خود را به مردم شهر اثبات کرده باشد.

شهرتهران کلان شهری است با 12 میلیون جمعیت که شهرداری آن خارج از حمایت مردمی قادر به ارائه خدمت نخواهد بود.


نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: