پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۶۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
براساس فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی سال ۹۷؛
فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد از ابتدای مهر امسال منتشر و در این فراخوان برای ۵۶ رشته در گروههای پزشکی و غیر پزشکی اعلام نیاز شده است.

به گزارش گیتی آنلاین به نقل از خبرگزاری علم و فناوری ؛دانشگاه آزاد اسلامی در راستاي توسعه و تعمیق فعاليت هاي علمي و براساس طرح آمايش آموزشي، پس از ارزیابی وضع موجود و نیاز سنجی اقدام به اعلام فراخوان جذب هیات علمی در رشته های علوم پزشکی و غیرپزشکی نموده است.

متقاضیان پذیرش در فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی باید به سامانه جذب این دانشگاه به نشانی sajed.iau.ir مراجعه کنند.در این فراخوان از سوی دانشگاه آزاد برای ۲۷ استان و ۵۶ رشته پزشکی و غیر پزشکی اعلام نیاز شده است.

در فراخوان مهرماه دانشگاه آزاد برای ۳۷ رشته علوم پزشکی اعلام نیاز صورت گرفته است.

جدول رشته های پزشکی فراخوان جذب هیات علمی

ردیفرشتهردیفرشته
۱آناتومی۲۰داخلی - ریه
۲اپیدمیولوژی۲۱داروسازی
۳ ارتوپدی۲۲دندانپزشکی
۴ارولوژی۲۳رادیولوژی
۵اطفال۲۴روانپزشکی
۶ایمونولوژی۲۵روماتولوژی
۷باکتری شناسی پزشکی۲۶زنان و زایمان
۸بهداشت۲۷غدد
۹بیهوشی۲۸غدد بالغین
۱۰بیوشیمی بالینی۲۹غدد کودکان
۱۱پاتولوژی۳۰فیزیولوژی
۱۲پرستاری مامایی۳۱قارچ شناسی
۱۳پزشکی۳۲قلب و عروق
۱۴پزشکی اجتماعی۳۳گوارش
۱۵پوست۳۴گوش و حلق و بینی
۱۶جراحی عمومی۳۵نفرولوژی
۱۷جراحی مغز و اعصاب۳۶نورولوژی
۱۸چشم پزشکی۳۷هماتولوژی
۱۹داخلی  

در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد برای ۱۷ رشته در زمینه های غیر پزشکی اعلام نیاز شده است.

جدول رشته های غیر پزشکی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

ردیفرشتهردیفرشته
۱امور تربیتی و مشاوره۱۰عمران
۲برق۱۱کامپیوتر
۳برنامه ریزی علوم اداری و مدیریت۱۲مالی
۴تربیت بدنی۱۳معماری
۵حسابداری۱۴مکانیک
۶حقوق و علوم سیاسی۱۵مهندسی پزشکی
۷ریاضی۱۶مهندسی شیمی
۸زبان انگلیسی۱۷هنر
۹صنایع  

ثبت نام در سامانه جذب اعضای هیات علمی این دانشگاه حقی را برای استخدام متقاضیان ایجاد نمی کند و جذب این افراد پس از طی شدن فرایند امکان پذیر است.

جدول اسامی استانهای فراخوان جذب دانشگاه آزاد

ردیفاستانردیفاستان
۱آذربایجان شرقی۱۵سمنان
۲آذربایجان غربی۱۶سیستان و بلوچستان
۳اردبیل۱۷فارس
۴اصفهان۱۸قزوین
۵البرز۱۹قم
۶ایلام۲۰گلستان
۷بوشهر۲۱گیلان
۸تهران۲۲لرستان
۹چهارمحال و بختیاری۲۳مازندران
۱۰خراسان شمالی۲۴مرکزی
۱۱خراسان جنوبی۲۵هرمزگان
۱۲خراسان رضوی۲۶همدان
۱۳خوزستان۲۷یزد
۱۴زنجان  

قرار است در فراخوان مهرماه جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی حدود هزار عضو هیات علمی جدید جذب شوند.

متقاضیان لازم است از تاریخ ۱۳۹۷/۶/۳۱لغایت ۱۳۹۷/۸/۲۰وارد سامانه جذب اعضای هیات علمی موجود در سامانه جامع دانشگاه به آدرس sajed.iau.ir وارد شوند و پس از مطالعه دقیق قوانین و مقررات مربوطه، در صورت دارا بودن شرایط، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند. داوطلبانی که کلیه مراحل جذب را طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی طی نمایند متناسب با اولویت های اعلام شده به استخدام دانشگاه آزاد اسلامی در خواهند آمد. بدیهی است ثبت نام در سامانه جذب حقی را براي استخدام متقاضیان ایجاد نمی کند و به کارگیری آنها پس از طی نمودن کامل فرایند ذکر شده امکان‌پذیر می باشد.

دکترخالصی دوست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری در تبیین وظایف دانشگاه ها این چنین اظهارداشت و گفت:آموزش و پژوهش دو مقوله ای است که دانشگاه سعی دارد تا در این دو حوزه کارخود را ادامه و پیگیری نماید.

وی ادامه داد:در حوزه ی آموزش براساس طرح آمایشی که هم در علوم پزشکی و هم غیرپزشکی برای دانشگاه تعریف شده است نیاز به ابزارهایی دارد.یکی از این ابزارهای مهم دانشگاه،کادر هیات علمی آن است.

دکتر خالصی دوست از هیات علمی به عنوان یکی از استوانه های دانشگاه یاد کرد و افزود:این رکن از دانشگاه می بایست هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ کمی در سطح مطلوبی باشد تا فعالیت های دانشگاهی ادامه پیدا کند.

وی گفت:خوشبختانه در سال های گذشته هم این فرایند جذب رخ داده و طی سال های متوالی و برحسب نیاز جذب صورت گرفته است.به عنوان مثال در سال ۹۴به استعداد ۵۴نفر اعلام نیاز از سوی استان سمنان شده است که بیش از این ظرفیت متقاضی برای جذب داشته ایم.

رئیس دانشگاه آزاد استان ابراز داشت:فرایند جذب به این صورت است که متقاضیان ثبت نام خود را انجام داده و پالایش اولیه صورت می پذیرد.در صورت احراز صلاحیت در شرایط اولیه پرونده متقاضیان به مراحل بعد خواهد رفت.این فرایند هم به صورت فیزیکی و هم به صورت الکترونیکی انجام خواهد پذیرفت.

وی بیان داشت:در سال جاری هم مجدداً این فراخوان از ابتدای مهر امسال آغاز و تا روز ۲۰آبانماه تمدید گشته است و برحسب نیازهای دانشگاه های استانی این جذب انجام می پذیرد.

وی با تاکید براین مطلب که جذب امسال با سال های قبل تفاوت دارد خاطرنشان کرد:جذب امسال بر خلاف سال های گذشته که به صورت واحد دانشگاهی انجام می گرفت به صورت استانی اتفاق خواهد افتاد.براساس طرح آمایش استانی نیز از این پس فعالیت های دانشگاه های آزاد بصورت استانی است و کلیه رشته ها جهت تصویب و همچنین فعالیت اساتید دانشگاهی بصورت استانی خواهد بود.

خالصی دوست در ادامه تشریح کرد:این تصمیم به این صورت است که اگر یکی از واحدهای استان با کمبود هیات علمی در یک رشته مواجه شود این خلاء می تواند توسط اسیر واحدهای دانشگاهی استان تامین گردد.

وی در پایان اضافه کرد:در سال ۹۷به تعداد ۶۳نفر هیات علمی اعلام نیاز شده است که قراراست مراحل جذب آن ها انجام شود و پس از آنکه متقاضی حائز صلاحیت در مرحله ی اولیه شد پرونده ی ایشان به هیات اجرایی جذب استان منتقل و بررسی می شود و پس از تکمیل،پرونده برای هیات اجرایی جذب مرکزی ارسال خواهد شد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: