پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
معاون استانداری سیستان و بلوچستان در کارگروه گندم ، آرد و نان از ا در سطح استان خبر داد.
گیتی آنلاین-به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در جلسه کارگروه گندم ، آرد و نان استان که در محل استانداری به ریاست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با حضور فرماندار شهرستان زاهدان و به دبیری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در کنار دستگاه های دولتی و بخش های خصوصی ذیربط برگزار گردید، با افزایش سوخت ناوایی های استان از شش و نیم لیتر به هفت و نیم لیتر به ازای هرکیسه موافقت شد.
علیرضا نورا معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استاندار در این جلسه گفت: پرداختن به تولید، توزیع و نرخ گذاری و حمایت از آرد، گندم و نان در جامعه و خصوصا" استان سیستان و بلوچستان، بسیار حائز اهمیت است و این اقلام از کالاهای اساسی می باشند.
وی ادامه داد: ایجاد سیلو با ظرفیت های پائین در مراکز تولید آرد بلامانع است و گندم ذخیره سازی شده به کارخانجات آرد ارسال گردد که این امر به بهره وری در صرف زمان و تولید کمک می کند.
نورا در رابطه با ایجاد سیلوی جدید درشهرستانهای ایرانشهر و دلگان، بیان داشت: با توجه به اینکه در این مناطق گندم کشت می شود و در خصوص ایجاد سیلو در این مناطق بخش خصوصی متقاضی سرمایه گذاری می باشد و با عنایت به تصویب سند توسعه شهرستان دلگان که در آن کشت غلات پیش بینی شده است، ایجاد سیلوهای گندم جدید با توجه به استعداد منطقه بصرفه می باشد و ایجاد رقابت خواهد نمود اما می بایست تامین گندم در این بخش توسط سرمایه گذار صورت می پذیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در پایان بر افزایش کیفیت و سالم سازی آرد و نان با توجه به اینکه سلامت جامعه به خطر نیفتد و آموزش در خصوص نحوه پخت نان و سایر موضوعات مرتبط به شاغلین در نانوایی ها توسط اتحادیه مرتبط تاکید نمود.

نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: