پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۷۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
استاندار لرستان مطرح کرد
خرم آباد- استاندار لرستان با تأکید بر اینکه با در شرایط امروز کشور بایستی رویکرد حاکم بر پروژه‌ها اجرای پدافند غیرعامل شود، گفت: این به معنی رهاسازی پروژه‌های گذشته نیست بلکه در حد امکانات باید آن‌ها را نیز ایمن کنیم.

به گزارش گیتی آنلاین، سید موسی خادمی در جلسه شورای پدافند غیرعامل لرستان اظهار کرد: در زمینه پدافند غیرعامل فعالیت‌های خوبی را در استان شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: از جمله این فعالیت‌ها تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل بوده که از اواخر سال گذشته آغاز و در حال حاضر 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، ضمن اینکه فصول اول تا سوم آن دفاع و بخش آخر نیز در حال انجام است.

استاندار لرستان از اجرای 157 برنامه مختص هفته پدافند غیرعامل در استان خبر داد و گفت: در این هفته فعالیت‌هایی از جمله برگزاری 37 مانور و 22 دوره آموزشی در حوزه‌های مختلف برگزار شد، ضمن اینکه پنج پروژه مرتبط با پدافند غیرعامل نیز در این هفته افتتاح شد.

خادمی بیان داشت: همچنین طی هفته پدافند غیرعامل 11 جلسه در سطح شهرستان و استان برگزار شد و موضوعات مهمی را در این خصوص به نتیجه رساندیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته 45 پروژه پدافند غیرعامل با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 500 میلیون تومان در استان اجرایی شد، گفت: پروژه‌های خوبی نیز در حوزه‌های نرم‌افزاری و امنیت شبکه از این محل تأمین اعتبار و اجرا گردید.

استاندار لرستان اظهار داشت: بیش از آنکه پدافند غیرعامل کاری موازی با فعالیت‌های متداول دستگاه‌های اجرایی محسوب شود بایستی رویکرد حاکم بر فعالیت‌ها تلقی شده، به‌نحوی‌که روح آن را در طراحی پروژه‌ها به خوبی مشاهده کنیم.

خادمی با تأکید بر اینکه با در شرایط امروز کشور بایستی رویکرد حاکم بر پروژه‌ها اجرای پدافند غیرعامل شود، گفت: این به معنی رهاسازی پروژه‌های گذشته نیست بلکه در حد امکانات باید آن‌ها را نیز ایمن کنیم.

وی ادامه داد: امروز در حوزه‌های اقتصادی، محیط‌زیست، فرهنگی و اجتماعی تهدیدهایی وجود دارد که می‌توان از طریق تاب‌آوری آن‌ها را حل کرد.

استاندار لرستان با اشاره به استقرار ذخایر و مخازن سوخت در مناطق پرجمعیت شهری افزود: در خرم‌آباد حدود 140 میلیون لیتر ذخیره مواد سوختی در کنار فرودگاه و بافت جمعیتی فشرده وجود داشته که با کوچکترین اتفاق می‌تواند خطرات بسیاری را ایجاد می‌کند.

خادمی اظهار داشت: انتظار می‌رود طی برنامه‌زمان‌بندی به‌سرعت این ذخایر از مراکز جمعیتی و حساس دور شود چرا که احتمال بروز صدمات بزرگ وجود دارد.

 

منبع : فارس

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: