پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۷۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
خرم آباد- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان لرستان با اشاره به تأمین اعتبار دیون ۶ طرح بزرگ ملی ـ استانی در لرستان گفت: ۶۱ میلیارد تومان اعتبار به ساخت ۶ پروژه‌ حوزه آب استان لرستان اختصاص یافت.

به  گزارش گیتی آنلاین، رضا میرزایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه بر اساس استانداردها سدهایی که ارتفاعشان بیش از 15 متر و حجم مخزن آن‌ها بیش از یک‌میلیون مترمکعب باشد جز سدهای بزرگ محسوب می‌شود، تمامی سدهای استان لرستان جز سدهای بزرگ به شمار می‌روند.

وی افزود: 15 سد بزرگ در محدوده جغرافیایی لرستان با اهداف مختلف برق‌آبی، تأمین آب شرب، صنعت، کشاورزی، کنترل و مهار سیلاب و اهداف گردشگری وجود دارد که تاکنون برخی از این سدها به بهره‌برداری رسیده و برخی دیگر در دست‌ساخت است و همچنین دو سد مخمل کوه و زیبا محمد اسناد مناقصه تهیه و عملیات اجرایی آن‌ها ظرف حداکثر دو ماه آینده با انتخاب پیمانکار آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان لرستان عنوان کرد: امیدواریم با رعایت همه ضوابط و احترام به حقوق دیگران و اتمام طرح‌های مطالعاتی سدسازی استان و نهایی شدن تخصیص‌های حوضه کرخه و کارون در آینده نزدیک شاهد اجرای طرح‌های توسعه منابع آب در حوزه‌های شرب، صنعت و کشاورزی در استان لرستان باشیم.

وی از تأمین اعتبار دیون شش طرح بزرگ ملی- استانی در لرستان خبر داد و بیان کرد: در سنوات گذشته شش طرح نیمه‌تمام استان که ردیف اعتباری آن‌ها بسته‌شده بود و خاتمه یافته اعلام شدند که شامل سدهای مروک، خان‌آباد و شبکه آبیاری و زهکشی آن، تصفیه‌خانه آب شرب ازنا، سد ایوشان و ساختمان شبکه آبیاری و زهکشی حوضیان است با پیگیری‌های مستمر61 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این پروژه‌ها اختصاص یافت.

میرزایی تصریح کرد: حدود هشت ایستگاه پمپاژ، 9 سد و شش شبکه در استان در دست اجرا است که اگر این ایستگاه‌ها، سد و شبکه‌ها به بهره‌برداری برسد می‌تواند حدود 32 هزار هکتار از اراضی دیم استان را تبدیل به آبی کند و 16 هزار شغل ایجاد شود.

 

منبع : تسنیم

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: