پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
در صحن علني مجلس شوراي اسلامي 13 آبان 97؛
محمدعلي پورمختار نماينده كبودرآهنگ تشكيل كميسيون ويژه كاهش اثرات تحريم را پيشنهاد كرد.


به گزارش گيتي آنلاين محمدعلي پورمختار نماينده كبودرآهنگ در صحن علني جلسه امروز 13 آبانماه 97 گفت: ما در مجلس كه هم يك قوه قانونگذار است و هم داراي شان نظارتي است مي توانيم كميسيوني ويژه در ارتباط با تحريم ها تشكيل دهيم و به علت ارتباط نزديكتري كه با بخش خصوصي داريم و هم اينكه امكان دعوت از صاحبنظران را داريم قادر خواهيم بود راهكارهاي عملي و دقيقي را به دست آوريم و در مواجهه با تحريم اثرگذار باشيم.

به گزارش خبرنگار گيتي آنلاين محمدرضا پورابراهيمي نماينده كرمان و راور پيش از راي گيري در موافقت با تشكيل اين كميسيون ماده 40 آئين نامه داخلي قديم مجلس و ماده 50 آئين نامه داخلي جديد مجلس را مطرح كرد و گفت: مجلس طبق اين ماده وظيفه دارد در شرايط ويژه كميسيون تخصصي تشكيل دهد.
سليمي نماينده محلات و دليجان نيز گفت: با اصل طرح موافقم اما طبق اصول 60 و 61 تشكيل اين كميسيون دخالت در امور قوه مجريه و قضائيه است.
لاريجاني در پاسخ سليمي گفت: نظارت و بررسي امكان پذير است و دخالت امكان پذير نيست. اين اصل ها منافاتي با تشكيل كميسيون تخصصي تحريم ندارد.
كواكبيان نيز در مخالفت با تشكيل اين كميسيون گفت: 40 ساله كه تحريم هستيم و كميسيون وي‍ژه اي نداشته ايم و با اصل 130 قانون و اصل 176 قانون اساسي منافات دارد.
مفتح نيز در موافقت با تشكيل كميسيون ويژه تحريم گفت: به استناد ماده 40 قانون آئين نامه وظيفه مجلس است و موقت هم هست و به مدت شش ماه است.

به گزارش گيتي آنلاين سرانجام پيشنهاد پورمختار به راي گذاشته شد و از 232 نفر نماينده حاضر در جلسه 88 نفر راي موافق، 111 راي مخالف و 2 راي ممتنع دادند كه در نتيجه اين پيشنهاد راي نياورد.
نویسنده:نغمه علي بيك زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: