پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی گفت از ۲۱ مهر تا ۱۰ آبان ماه سال جاری، یکصد هزار و ۶۰۱ نفر از زائران در بخش اورژانس پیش بیمارستانی و ۱۳۸ هزار و ۹۳۱ نفر در بخش بیمارستانی، از خدمات درمانی و فوریت‌های پزشکی بهره‌مند شدند.
تهران (پانا)-به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، پیرحسین کولیوند با اعلام این خبر اظهار کرد: از صد هزار و ۶۰۱ نفر زائری که از خدمات اورژانس پیش بیمارستانی (۱۱۵) بهره‌مند شدند، ۵۹۴۵۸ نفر مرد و ۴۱۱۴۳ نفر زن بودند. همچنین در این مدت علاوه بر ۹۲۶۳۲ زائر ایرانی، ۷۹۶۹ زائر از اتباع خارجی خدمات مورد نیاز را دریافت کردند.

وی تصریح کرد: در بازه زمانی مذکور و در حوادث غیرترافیکی، ۴۴۶۸ بیمار به مراکز درمانی منتقل و ۹۴۹۱۷ نفر به صورت سرپایی در محل درمان شدند. همچنین در حوادث ترافیکی ۹۵۹ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۲۴۶ نفر در محل درمان شدند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور درباره ارائه خدمات بیمارستانی به زائران اربعین حسینی گفت: از ۲۱ مهر تا ۱۰ آبان ماه، ۱۳۸ هزار و ۹۳۱ نفر از خدمات بیمارستانی بهره مند شدند که ۷۷۲۶۴ نفر از آنها مرد، ۶۱۶۶۷نفر از آنها زن بوده و از این تعداد ۱۳۸ هزار و ۳۱۶ نفر ایرانی و ۶۱۵ نفر نیز، اتباع خارجی بودند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان با اشاره به مراجعه ۳۹۵۱۸ نفر به درمانگاه های سیار و ۳۰۳۵۰ نفر به درمانگاه‌های تخصصی در مناطق مرزی، خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۳۴ هزار و ۴۵۳ نفر از بیماران و مصدومان پس از دریافت خدمات درمانی از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند، اما هنوز ۴۴۷۱ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند.

کولیوند افزود: در این مدت، ۴۳ نفر از بیماران و مصدومان از سوی بالگردهای اورژانس هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند که ۳۲ نفر از آنها مربوط به حوادث غیرترافیکی و ۱۱ نفر مربوط به حوادث ترافیکی بوده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در مدت مذکور، ۲۳۰ نفر از مصدومان و بیماران از کشور عراق به پایانه‌های مرزی منتقل و از طریق اورژانس به بیمارستان‌های مشخص شده، انتقال یافتند که از این بین، ۲۱۲ نفر به مرز مهران، ۱۱ نفر به مرز شلمچه و ۷ نفر به مرز چذابه منتقل شدند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی گفت: همکاران ما در اورژانس ۱۱۵ به ۱۹۴ نفر در مرز دوغارون، ۶۳۸۴ نفر در مرز میرجاوه، ۶۹۷ نفر در مرز آستارا، ۴۲۸۴۱ نفر در مرز مهران، ۱۳۴۵۷ نفر در مرز چذابه و ۳۷۰۲۸ نفر در مرز شلمچه، خدمات فوریت‌های پزشکی را ارائه کردند.

کولیوند درباره خدمات بهداشتی ارائه شده از سوی کارشناسان وزارت بهداشت، گفت: کارشناسان بهداشتی وزارت بهداشت در مناطق مرزی و کشور عراق، کنترل و نظارت‌های لازم را انجام دادند به گونه‌ای که در این بازه زمانی ۱۰۶۰۳ بازدید از سوی تیم‌های بهداشتی وزارت بهداشت در کشور عراق، ۱۷۸۲ مورد، اصلاح سیستم آبرسانی و پساب، ۳۰۲۰ مورد، نظارت بر توزیع غذا، ۳۴۰۰ مورد سنجش پرتابل و ۴۱۱۴ مورد کلرسنجی انجام دادند.

وی با اشاره به کلرزنی ۴ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۵۰۰ لیتر آب با حضور کارشناسان وزارت بهداشت در کشور عراق، گفت: در این مدت به ۴۱۹۶۷ نفر زائران و ۱۳۰۲۱ نفر از خادمین موکب‌ها، آموزش‌های لازم بهداشت فردی و محیط ارائه شد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: