پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۸۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
خرم آباد- رئیس بنیاد مسکن شهرستان کوهدشت با اشاره به آمارگیری ۳۴ روستا برای طرح ویژگی‌های مسکن روستایی در این شهرستان گفت: پروژه‌های عمرانی در ۶روستای کوهدشت در دستور کار بنیاد مسکن قرار دارد.

 به گزارش گیتی آنلاین، حسن قربانی با اشاره به شروع طرح آمارگیری ویژگی‌های مسکن روستایی در شهرستان کوهدشت اظهار داشت: این طرح که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با نظارت مرکز آمار ایران برگزار شده، همزمان با سراسر کشور در این شهرستان نیز به‌اجرا درآمده‌ و در شهرستان کوهدشت درحدود 34روستا برای این آمارگیری انتخاب شده‌است.

وی با اشاره به مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی افزود: این شهرستان جزو شهرستان‌هایی بوده که بالاترین سهمیه را در مورد مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی دارد و 1400واحد مسکونی در شهرستان کوهدشت مقاوم‌سازی می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان کوهدشت با تأکید بر اینکه برای هر مقاوم‌سازی مسکن وام 25میلیون تومانی با سود 4درصد و بازپرداخت 12ساله پرداخت می‌شود، عنوان کرد: متقاضیان خانه‌های کلنگی روستایی در این شهرستانکه قصد تخریب و نوسازی مسکنهای خود را دارند اگر به بنیاد مسکن مراجعه کنند، علاوه بر وام 25میلیون تومانی برای تخریب این خانه‌ها نیز بین 6 تا8 میلیون تومان به‌صورت بلاعوض به آن‌ها پرداخت می‌شود.

وی هدف این اقدامات را مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی در برابر حوادث غیرمترقبه دانست و بیان کرد: خانواده‌های روستایی و عشایری با استفاده از وام زنجیره‌ای می‌توانند نسبت به مقاوم‌سازی خانه‌های کلنگی خود اقدام کنند.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان کوهدشت با تأکید بر نقش رسانه‌ها نسبت به آگاه‌‍ سازی روستاییان از طرح مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی خاطرنشان کرد: در بخش‌های شهرستان کوهدشت برای این طرح اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام شده و بهسازی و مقاوم‌سازی در روستاهانیز در دست اقدام است.

قربانی با بیان اینکه پروژه‌های عمران و آبادانی 6روستای شهرستان کوهدشت نیز در دستور کار بنیاد مسکن این شهرستان قرار دارد، گفت: روستای ابوالوفا به‌عنوان روستای شاخص انتخاب شده و برای اجرای طرح هادی در روستاهای شهرستان کوهدشت نیز نیاز به اعتبارات گسترده‌ای در بخش‌های مختلف است.

منبع: تسنیم

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: