پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۸۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
خرم آباد- تارئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل محیط زیست لرستان از نجات یک قلاده شغال در روستای قلعه سنگی خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش گیتی آنلاین، رضا رهسپار گفت: یک قلاده شغال که در یک استخر ذخیره آب جهت مصارف کشاورزی در روستای قلعه سنگی گرفتار شده بود، با همکاری کارشناسان اداره کل و  جمعی از اهالی روستا نجات یافته و پس از اطمینان از سلامت این حیوان در طبیعت رها سازی شد.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش اداره کل محیط زیست لرستان از تمامی دوست داران محیط زیست درخواست نمود در صورت برخورد با موارد مشابه و یا حیات وحش آسیب دیده با شماره تلفن 1540 تماس گرفته تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی شود.

 نجات یک قلاده گرگ و یک قلاده سگ از عمق پنج متری گودالی در شهرستان ازنا

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا از نجات یک قلاده گرگ و یک قلاده سگ از عمق پنج متری گودالی در شهرستان ازنا خبر داد.

منصور درویشی گفت: یک قلاده گرگ بالغ به همراه یک قلاده سگ در گودالی که به منظور نصب دکل‌های مخابراتی در روستای تیان این شهرستان گرفتار شده بودند، توسط مأموران یگان حفاظت محیط زیست، تشکل زیست محیطی اوج سبز زاگرس و جمعی از اهالی روستای مذکور نجات یافته و در منطقه حفاظت شده اشترانکوه رهاسازی گردیدند.

وی افزود: شبانگاه یکشنبه در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر گرفتار شدن یک قلاده گرگ و یک قلاده سگ در گودالی که به منظور نصب دکلهای مخابراتی ایرانسل در روستای تیان حفاری شده بودند، بی‌درنگ مأموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با همکاری همیاران و تشکل زیست محیطی اوج سبز زاگرس شبانه به محل اعزام شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا گفت: با توجه به اینکه ازدحام جمعیت باعث وحشت این دو حیوان شده بود و همچنین به دلیل احتمال خفگی و گرسنگی آنها در داخل گودال، مأموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با استفاده از نردبان و طناب نجات و سایر ادوات مربوطه وارد محل شدند و پس از ساعت ها تلاش موفق شدند گرگ و سگ گرفتار را بیرون کشیده و پس از اطمینان از سلامتی آنها ، این حیوانات را در طبیعت رها نمودند.

درویشی در پایان افزود: از همه اهالی دلسوز روستای تیان و همیاران زیست محیطی شهرستان ازنا که با علاقه‌مندی وافر خود به طبیعت،تمامی کوشش خود را نسبت به رهایی و نجات این حیوانات نشان دادند سپاسگزاری کرده و قدردان همه دوستداران محیط زیست هستیم.

 

منبع : یافته

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: