پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۹۰۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
حمید رضا حاجی بابایی در جمع اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی همدان:
در کلانشهر همدان ده ها نهاد موازی مجوز احداث مسکن صادر می کنند که این موجب نابسامانی شده است.

به گزارش گیتی آنلاین، حاجی بابایی در جمع اعضای هیات مدیره نظام مهندسان همدان گفت:  یکی از مهم ترین اهدافی که پیگیری می‌کنیم، توسعه همدان در شان و اندازه این شهر تاریخی است که این توسعه و پیشرفت تنها با تحقق کلانشهر همدان میسر خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم پیگیری مصرانه واجرای نقشه جامع کلانشهر همدان افزود: در این راستا به طور متوسط در هفته، یک جلسه با مسئولین تشکیل داده ایم و با طرح مباحث کارشناسی ضرورت تسریع در این موضوع را تبیین کرده ایم.

با اجرای پروژه کلانشهر همدان مشکلات شهری مرتفع می شود

نماینده مردم همدان تاکید کرد: جمع بندی من این است که بسیاری  از مشکلات شهری با اجرای کلانشهر همدان حل می شود. از این رو مصمم هستم از تمام فرصتها برای اجرایی کردن این پروژه مهم که سال ۱۳۸۵ به تصویب هیات دولت رسیده است استفاده کنم.

وی بیان داشت: محدوده کلانشهر همدان را ۷۲۰۰ کیلومتر گرفته اند و ۱۵۰۰ کیلومتر از آنچه باید باشد کم کرده اند، سئوال این است که چرا باید این مقدار از محدوده کم شود،آیا منافع عده ای خاص در این امر نهفته است؟

حاجی بابایی گفت: موضوع دوم کلانشهر همدان جمعیت است که با وجودی که، جمعیت همدان ۷۰۰ هزار نفر است، این عدد ۵۳۰ هزار نفر اعلام شده است،اینجا هم امار را۱۵۰ هزار کم گرفتند، که باید دید پشت پرده چه می گذرد.

وی با تشکر از شورای معاونان استاندار در همراهی در پیگیری‌های پروژه های ملی به ویژه کلانشهر همدان،گفت: روز گذشته در شورای تامین مصوب کردیم، شهردار همدان ممیزی جمعیت را انجام دهند. با این مصوب روند تحقق اهداف تسهیل می شود،ابهامات موجود با اختیاراتی که به شهردار داده شده است حل خواهد شد.

نماینده مردم همدان با تاکید بر این که ۶ ماه است پیگیری می کنیم تا مصوبه تفویض اختیار به شهردار را بگیریم،گفت: با ورود ایشان وضعیت مسکن بهبود پیدا می کند چرا که در حال حاضر معلوم نیست ،وضع  مسکن در همدان چگونه است، دهها نهاد موازی مجوز احداث مسکن صادر می کنند که این موجب نابسامانی دراین بخش شده است.

وی تاکید کرد: بعضی تصور می کنند همدان فقط محدوده، خیابان بوعلی و عباس آباد همدان است و به سایر مناطق توجهی ندارند. متوجه نیستند که وضعیت مسکن در همدان چگونه است، با ایجاد محدویت در توسعه حاشیه شهر و خانه های ۵۰ متری، بدون انشعابات و تسهیلات برای مردم مشکل ایجادکرده اند که ظاهرا منافع خوبی در این ایجاد محدودیت‌ها دارند، در حالی که با اجرایی کردن کلانشهر، می توان چندین شهرک و زمین های با کاربری مسکونی وآموزشی و تجاری معین کرد که مردم اینگونه در سختی زندگی نکنند.

همدان از مهاجرین سراسر کشور استقبال می کند

نماینده مردم همدان وفامنین گفت: نباید جلوی مهاجرت به همدان را گرفت. هرکس از هرنقطه کشور به همدان مهاجرت کند استقبال می کنیم. 
وی تاکیدکرد: همدان باید غول شهری شود، تا بتواند در جذب اعتبارات موفق عمل کند، کلانشهر است که اعتبار کلانشهر جذب می کند، و گرنه سالها باید با همین اعتبارات ناچیز شهر اداره شود.

سازمان نظام مهندسی همدان همایشی با عنوان کلانشهر همدان بایدها و نباید برگزارکند

حاجی بابایی بیان  داشت: بارها از سازمان نظام مهندسی درخواست  کردم که با وجود ۸ هزار عضو، همایشی را با عنوان کلانشهر همدان بایدها و نبایدها تشکیل دهند، با مباحث چالشی وعلمی وضعیت همدان را بررسی و راهکار ارائه بدهند، که بازهم تاکید می کنم، در این امر تسریع کنید تا هم صدای شما شنیده شود و هم موضوع کلانشهر همدان از دریچه دید شما مورد بررسی و کارشناسی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: تا روزی که در اتاق بنشنید کسی به حرف شما گوش نمی دهد. باید حرف‌ها را تبدیل به عمل کرد.
وی خبرداد: دیروز در اجلاس سازمان جهانی گردشگری توانستیم نمایندگی آن را به رغم مخالفت هایی که بود بگیریم یعنی از گفتار به عمل پیش رفتیم و با تدبیر و سرعت پیشنهاد دریافت نمایندگی را محقق نمودیم.

از شهرک الوند تا مریانج بلوارهای 30 متری ایجاد می شود

نماینده مردم همدان گفت: با ارائه نقشه جامع کلانشهر همدان از شهرک الوند تا مریانج، شهرک بهشتی، بلوار آیت الله نجفی، حیدره، مسیر امامزاده محسن ، همه بلوار ۳۰ متری ایجاد می شود.

وی تاکید کرد: با رایزنی‌ها پادگان عقب نشینی می کند و در این رابطه همکاری خوبی صورت گرفت.
 وی ادامه داد: درخصوص زورخانه بین المللی که پیگیر احداث آن هستیم، زمینی که شهرداری داده است کافی نیست و این مشکل  باید حل شود،

حاجی بابایی گفت: پروژه ۳۲۰۰ متری موزه غرب کشور، بعداز حدود ۱۰ سال احیا شده است، ۱۷۰۰ میلیون تومان اعتبار دارحال حاضر به آن تخصیص یافته است، موزه هنرهای معاصر تعطیل شده بود، که با رایزنی و جلسات متعدد با وزیر ارشاد فعال شده است.

وی گفت: چند روز آینده بیمارستان هزار تختخوابی را کلنگ می زنیم، همه پروژه ها با جدیت  شروع شده است.
حاجی بابایی تاکیدکرد: نباید نقش و جایگاه نیروی انسانی را مورد غفلت قرار داد. شما باید در توسعه همدان ورود جدی داشته باشید و هریک از پروژه ها را به جد پیگیری کنید.

نماینده مردم همدان درخصوص رینگ سوم شهر نیز افزود: باید رینگ سوم شهر  را درست کنیم. در حال حاضر به‌خاطر اهمیت این موضوع کنار گذرها را متوقف کردیم. باید به دقت موضوع بررسی شود و از این تعدد مسئولیت‌ها وموازی کاریهای دستگاههای مختلف پیشگیری شود.

وی خطاب به مهندسان حاضر درجلسه گفت: پیشنهاد می کنم در مورد کلانشهر حرف بزنید. باید حرفها گفته شود، شما باید میدان داری کنید. زیر اعتقاد من  بر این است که همدان می تواند نقش ملی ایفا کند و این نقش ملی و منطقه ای با ورود نیروی انسانی متخصص میسر خواهد شد.

حمیدرضا حاجی بابایی اظهارکرد: باید برای همدان برنامه‌های بزرگ دیدو درخور شان این کلانشهر برنامه ریزی کرد. از همدان باید اقیانوسی بسازیم که درحوزه های مختلف اقتصادی،فرهنگی،سیاسی واجتماعی نهنگ درآن شنا کند و گرنه با تعبیه حوض کوچکی به نام همدان که چند ماهی کوچک درآن شنا می کند،الگوی توسعه محقق نخواهد شد.

پروژه باغ‌شهرهای همدان باید سریعتر اجرایی شود

نماینده مردم همدان گفت: چهار باغ‌شهر در کلانشهر همدان پیش بینی شده است؛ قدمهای خوبی برای اجرایی کردن پروژه ها برداشته شده است که باید تسریع شود چرا که  یک ساعت دیرتر رینگ سوم زده شود، سواستفاده ها زیاد می شود، عده ای  زمین شناسان ماهری شده اند واز این وضع سواستفاده می کنند،باید با ورود جدی و با تسریع در اجرایی کردن این پروژه ها در مقابل این سوء استفاده‌ها ایستاد.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: