پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۲۷۲
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز؛
گیتی آنلاین _ مهرور با اشاره به شدت بالای آلاینده ها در هوای البرز و وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد، گفت: مهدهای کودک البرز در روز پنجشنبه به دلیل آلودگی هوا تعطیل می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گیتی آنلاین _ مهدی  مهرور با اعلام در جلسه کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوا و گرد و غبار استان اظهار داشت: در این راستا مصوب شد کنترل مضاعف محدویت های نوعی و زمانی تعیین شده برای خودروها و موتور سیکلت ها در محدوده ترافیکی مصوب یا کل محدوده شهر با هماهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان ،اداره کل دفتر فنی استانداری صورت گیرد.
وی افزود: از تردد کلیه وسایل نقلیه موتوری دارای پلاک شخصی ، عمومی و دولتی فاقد برچسب معاینه فنی معتبر در سطح شهر توسط عوامل راهنمائی و رانندگی با توقف اعمال قانون جلوگیری می شود.
مهرور گفت:  در این راستا همچنین شهرداریها و ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای  از تردد وسایل حمل و نقل که آلایندگی قابل رویت دارند از محل توقفگاه و پایانه های حمل و نقل برون شهری خود داری نمایند.
وی افزود: گشت انتظامی ، گشت اتوبوس رانی و تاکسی رانی ، موسسات تاکسی سرویس ، خودرو های فوریتهای پزشکی و پزشکان ، جانبازان و بیماران خاص ، خودروهای امداد و خودروهای حمل زباله شهرداری ها از محدودیت های اعمال شده در این شرایط مستثنی می باشند.
مدیرکل مدیریت بحران تصریح کرد:  پایگاه های سیار اورژانس و هلال احمر با جانمایی مناطق آلوده تر و پر تردد تر به منظور کاهش زمان دسترسی به پایگاه ها مستقر می شوند.
مهرور گفت: در این جلسه مصوب شد دستگاه های اجرایی تهیه و توزیع و الزام استفاده از ماسک استاندارد توسط کارکنانی که حضور فیزیکی در سطح شهر به عنوان وظیفه خدمتی آنها مشخص شده است را تهیه کنند.
وی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی با در خواست مرخصی برای کلیه افراد دارای مشکل تنفسی و قلبی موافقت کنند.
وی اضافه کرد: اداره کل صنعت معدن تجارت برای تعطیلی موقت واحدهای صنعتی، کارخانه ها و مراکز موثر در تشدید آلودگی هوا هماهنگی های لازم را انجام دهد.
مهرور تصریح کرد: همچنین استفاده از سوخت مایع در نیروگاهها و صنایع ممنوع میباشد.
مهدی مهرور افزود: ناوگان حمل و نقل همگانی در جابه جایی مسافر حاکثر توان خود را به کار گیرد. 
مهرور گفت: به منظور پیشگیری از آلودگی هوا مقرر گردید مرکز صدا و سیمای استان ضمن تهیه برنامه های آموزشی در جهت ارتقاء فرهنگ ایجاد هوای پاک نسبت به اطلاع رسانی در خصوص طرح محدوده ترافیک شهر کرج (زوج و فرد)  که مقرر شد پلیس راهور اعمال کند.
وی افزود: والدینی که کودکان مهدکودکی دارن میتوانند از مرخصی استفاده کنند و مدیران مرتبط همکار لازم را بعمل آورند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: