پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۲۷۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
گیتی آنلاین /مدیرکل کتابخانه های استان البرز با اشاره به اینکه ۹۱ هزار و ۲۰۰ نفر عضو کتابخانه‌های استان البرز هستند، گفت: سرانه مطالعه کشور با احتساب فضای مجازی ۷۶ دقیقه در شبانه روز بوده و این رقم در استان البرز ۷۹ دقیقه است.

به گزارش گیتی آنلاین _  محمدعلی هراتی  در نشست خبری که به مناسبت روز کتاب و کتابخانی در سالن جلسات اداره کل کتابخانه‌های استان البرز برگزار شد، اظهار داشت: امروز کتاب برای ما حائز اهمیت است و مانند یک باران رحمت است که هر کسی می‌تواند با مراجعه به آن سیراب شود.
مدیرکل کتابخانه‌های استان البرز با اشاره به اینکه 68 کتابخانه در استان البرز وجود دارد که 45 کتابخانه نهادی، 22 کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل است، گفت: در حال حاضر یک میلیون و 114 هزار و 420 نسخه کتاب در کتابخانه‌های سطح استان وجود دارد، در شهرستان نظرآباد 9 کتابخانه، ساوجبلاغ 9 کتابخانه، اشتهارد 4 کتابخانه، فردیس 4 کتابخانه و در کرج 18 کتابخانه در حال ارائه خدمت به جوانان و نوجوانان ما هستند.
هراتی با اشاره به اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی با توجه به آسیبهای اجتماعی در مناطق و موضوعات مختلف از برنامه هایی است که در کتابخانه‌های البرز برگزار می شود، بیان کرد: امروز در کتابخانه‌ها بخش کودک هم وجود دارد که شاهنامه خوانی و نقالی در آنها برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه های استان البرز با اشاره به اینکه 91 هزار و 200 نفر عضو کتابخانه‌های استان البرز هستند، گفت: زیربنای کتابخانه های عمومی ما 29 هزار و 475 متر است.
وی با اشاره به اینکه سامانه 137 شهرداری کرج کتابهای در خانه مانده و بدون استفاده را دریافت می‌کند، بیان کرد: در تعاملات انجام شده با شهرداری نیم درصدهایی که از سال 83 تا 93 باقی مانده بود را قرار شد تهاتر کنیم.
وی ادامه داد: سرانه مطالعه کشور با احتساب فضای مجازی 76 دقیقه در شبانه روز بوده و این رقم در استان البرز 79 دقیقه است.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: