پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۲۹۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۴
پرویز عبدی پور عنوان کرد؛
رییس کمیته فوتوالی در استان بوشهر گفت: سواحل این استان پتانسیل مناسبی برای برگزاری مسابقات مختلف ساحلی همچون فوتوالی در سطح ملی و بین المللی دارد.
اعزام تيم زير ١٥ سال فوتوالي استان به اولين دوره المپياد استعداديابي كشور در استان يزد

پرویز عبدی پور رییس کمیته فوتوالی استان بوشهر اذعان داشت ،با توجه به برگزاري مسابقات المپياد فوتوالي كشور در تاريخ ٩٧/٩/١ الي ٩٧/٩/٣ در استان يزد كميته فوتوالي استان با همكاري و مساعدت جناب بهروزيان فرد مدير كل  محترم ورزش و جوانان استان و همچنين جناب اسماعيلي رياست محترم هيات ورزش روستايي و بازيهاي بومي محلي استان پس از فراخوان و برگزاري تمرينات و حضور علاقمندان اين رشته در تمرينات  در سنين ١١ سال تا 15 سال تيم مورد نظر تشكيل و به مسابقات در استان یزد اعزام گردیدر
  ایشان همچنین وعده ی یک دوره مسابقات چهار جانبه با شرکت تیمهای قدر جهان در زمستان امسال در بوشهر را دادند و افزود ؛این رشته را که  سالیان سال در انحصار و اختیار شمال کشور بوده و قهرمانیها و ملی پوشان از ان ناحیه به کشور معرفی میشده را  بتوان در استان بوشهر شکوفا کرد و از این پس با توسعه ی این رشته و ایجاد لیگهای منظم در تمام ردهای سنی  شاهد قهرمانیها و ملی پوشان فوتوالی از این  استان  در سطح کشور باشیم،
     لازم به ذکر است  تیم  زیر 15 سال متشکل از چهار ورزشکار بنامهای علی کرمی  - ابوالفضل آفرین زادویشه سرایی - عباس محسنی زاده -یزدان عزیززاده        و دو همراه بنام  محمد فقیه(سرپرست)- جواد قادریانی (سرمربی) ،چهارشنبه 30 آبان ماه  به استان يزد اعزام شد.
فوتوالی ورزشی بین المللی  است که قوانین آن مثل والیبال ساحلی بوده ولی مثل فوتبال با پا بازی می شود

برای انجام فوتوالی نیازی به کفش نیست و بازیکن باید با پاهای برهنه روی ماسه های روان ساحل قدرتش را به نمایش بگذارد. قانون های این رشته ورزشی، شبیه والیبال است اما شما باید با پا توپ را وارد زمین حریف کنید.

فوتوالی برای اولین بار در برزیل انجام شد، از اوایل سال 1387 ایران به عضویت فدراسیون جهانی فوتوالی درآمد. ایران پس از تایلند دومین کشور آسیایی بود که این رشته را فعال کرد. سازمان تربیت بدنی در اواسط سال 1387 رشته فوتوالی را به رسمیت شناخت و در سال 1390 با نظر معاونت ورزش قهرمانی به عنوان یک انجمن جدید تحت پوشش فدراسیون انجمن های ورزشی قرار گرفت.                          

فوتوالی جزو ورزشهای محسوب می‌شود که هیچگونه برخورد فیزیکی بین بازیکنان در برندارد. پس هر کسی می‌تواند آن را بازی کند، دختر و پسر و تمامی گروه‌های سنی.

    سطح زمین باید از ماسه یکنواخت، مسطح، هموار و یک شکل باشد.
    برای مسابقات بین‌المللی ماسه باید حداقل ۳۰ سانتیمتر عمق داشته باشد.
   
گزارش از؛کریم زنگنه نژاد
نویسنده:کریم زنگنه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: