پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۳۰۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
وزیر نیرو در سفر به زاهدان گفت: شیرین کردن آب دریا در دستور کار است و به طور جدی آن را دنبال خواهیم کرد.
به گزارش گیتی آنلاین، رضا اردکانیان وزیر نیرو در مراسمی که به منظور کلنگ زنی نیرگاه سیکل ترکیبی و آغاز عملیات اجرایی نیروگاه گازی ۴۲ مگاواتی  ساخت داخل در زاهدان در حال برگزاری است گفت: استان‌های مرزی ما ویترین نظام هستند، جدا از وظیفه روزمره، باید تلاش و جدیت داشته باشیم که از همه فرصت‌ها و امکانات با هم افزایی استفاده کنیم و بتوانیم در مناطق مختلف کشور با کار‌های مشابه و بعضا متفاوت این ویترین را بیشتر نمایان کنیم.

وی با اشاره به حق آبه منطقه سیستان از افغانستان گفت: در حوزه آبریز مشترک با افغانستان، وزارت نیرو مسؤولیت کمیسیون اقتصادی دو کشور را پذیرفته است و اعلام آمادگی کرده و اقدامات لازم در حال انجام است تا مانند گذشته همکاری جدی را شروع و استمرار دهیم و حق آبه کشور نیز جزو ضروریات این همکاری است.

اردکانیان بیان کرد: تلاش می‌کنیم در حوزه آب هم دستاورد‌هایی داشته باشیم تا شرایط فعلی را در بحث آب شرب، محیط زیست و تالاب و کشاورزی بهتر کند.

وی گفت: وزارت نیرو مسؤول تامین آب است و تامین آب با یکی دو روش محقق نمی‌شود ما هم آب‌های متعارف و سطحی داریم و هم آب‌های غیر متعارف که طبیعتا کشور ما از کشور‌های برخوردار از منابع آب دریا است که با استفاده از فناوری‌های موجود در این زمینه اقدام می‌کنیم.

وزیر نیرو بیان کرد: شیرین کردن آب دریا در دستور کار است و به طور جدی آن را دنبال خواهیم کرد، سایر شیوه‌ها را هم که شامل استحصال آب خواهد شد در کنار این برنامه‌ها دنبال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان برای وزارت نیرو در اولویت قرار دارد، اواخر تیر ماه امسال به این استان آمدم و قرار گذاشتم هر دو ماه یک بار مسائل مربوط به استان را پیگیری کنم که در شهریور ماه جلسه اول در تهران انجام و امروز نیز در استان پیگیر مسائل استان هستیم.

اردکانیان افزود: هزار و ۱۲۱ پروژه کوچک، متوسط و بزرگ در دست اجرا در سیستان و بلوچستان داریم که ۱۱ پروژه در بحث طرح‌های تامین آب است، ۴۵۵ طرح در حوزه آب و فاضلاب روستایی و شهری و ۶۶۵ طرح و پروژه در حوزه برق و انرژی جمعا با اعتبار ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتباراتی است که برای پروژه‌ها در نظر گرفته شده و بخش‌هایی از این رقم هزینه شده است./باشگاه خبرنگاران جوان 
نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: