پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۳۰۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
ماجرای ده ونک و تخریب خانه های هفتاد ساله کارگران کارخانه لاستیک سازی
با بررسی های میدانی متوجه شدم که پانزده سال پیش در زمان تصدی ریاست دانشگاه الزهرا توسط زهرا رهنورد برای زمین های نزدیک به دانشگاه الزهرا که محل سکونت کارگران کارخانه لاستیک سازی در ده ونک است سند تولید شده و به دانشگاه الزهرا وقف شده است. این مسئله ای است که امروز ساکنین این منطقه را مورد تهدید بی خانمان شدن قرار داده است.
عکس مربوط به غذاخوری دانشگاه الزهرا

این روزها در فضای مجازی، تصاویری از تخریب خانه ای در ده ونک گذاشته شد و زن و شوهری کفن پوش در برابر مأموران شهرداری مقاومت می کردند که این فیلم حاوی تصویری از مجریان شهرداری نبود. 

مرد به بیانات امام راحل اشاره می کرد و به تخریب خانه اش اعتراض می کرد. 

من نغمه علی بیک زاده خبرنگار گیتی آنلاین در منطقه ده ونک حاضر شدم و با رهگذران و دانشجویان دانشگاه الزهرا و کسبه صحبت کردم. 

دانشجوبی گفت: که این زمین ها وقتی که زهرا رهنورد رئیس دانشگاه الزهرا بوده به دانشگاه وقف شده و دانشگاه به ساکنین زمین ها اعلام کرده و برای آنها ساختمانی را در پردیس برای آنها اجاره کرده تا ساکنین خانه ها منازل خود را ترک کنند. 

این دانشجو عنوان کرد از آنجا که این سال ها زمین ها به نام دانشگاه الزهرا بوده هزینه آب و برق این منازل بر دوش دانشگاه بوده و دانشگاه هزینه آب و برق این منطقه را پرداخت کرده است. 

وی اظهار داشت: هم اکنون این زمینها خرید و فروش شده و ساکنین ساختمان ها همان کارگران نیستند و باید بروند. 

دانشجوی دانشگاه الزهرا گفت: هم اکنون دانشگاه به سختی افتاده و به زمین های خود نیاز دارد!!!

در میان عابرینی که به گزارشگر این گزارش پاسخ دادند دو نفر گفتند:  «اینجا خرید نکن خانه های اینجا مشکلات زیادی دارند و پولت از بین می ره».
آنها ساکنین منطقه توانیر بودند و به لحاظ اکراهی که از ساکن بودن در منطقه ده ونک داشتند با تأکید قیمتی را برای منطقه زندگی خود در توانیر مطرح کردند.

نجاری در منطقه گفت: ما مستاجریم و زمین مغازه ما شامل حال آن زمین‌‎ها نیست و قرار است که شهرداری این منطقه را بخرد و خیلی سال است که قرار است این اتفاق بیفتد. 

وی درباره خانه های ده ونک گفت: من چند روز پیش رفته بودم در یکی از خانه های این منطقه کمدی بسازم.
وی افزود:  خانه مذکور حدود هشتاد متر بود گفتند قیمت آن صد میلیون تومان است. 
او در مورد این که مشکل بین ساکنین ده ونک و دانشگاه چه مشکلی دقیقا وجود دارد اظهار بی اطلاعی کرد. 

هم اکنون من به عنوان یک شهروند از مسئولین اوقاف می پرسم آیا کسی می تواند زمین بایر خود را که هرگز سندی نداشته و مالکیتش بر زمین قابل اثبات نیست به کسی یا جایی وقف کند؟

چه کسی توانسته است بر زمینی که خارج از شهر بوده و توسط ساکنین آن دایر شده مالکیت خود را اثبات کند؟ 

آیا دانشگاه الزهرا که دانشگاهی مجهز و بسیار زیبا، با امکاناتی بیشتر از دانشگاه های مطرح کشور به کار خود مشغول است شایسته است با تملک اراضی مردم و دست اندازی به مال غیر اشاعه فرهنگ زورگویی و تجاوز را برعهده بگیرد؟

این زمین ها به مدت پانزده سال است که در زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی و مدیریت زهرا رهنورد برای تملک دانشگاه مطرح شده است. زمینی که محل زندگی افرادی آسیب پذیر است. 

قوه قضائیه ، اوقاف و مسئولان دانشگاه از این فعل حرام جلوگیری کنند. اگر لازم است ملک این افراد خریداری شود طبق قوانین سالم و قابل دفاع کشور اتفاق بیفتد و در شرایط سخت اقتصادی به مشکلات منطقه و مردم رسیدگی شود. 
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: