پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۳۸۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۹
یک کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه تفاوتی میان نخواستن و نتوانستن اروپایی ها در حوزه برجام نیست، بر لزوم جدیت بیشتر ایران در مذاکره با اروپا تاکید کرد

دکتر علیرضا پیروزان صاحبنظر در مسایل سیاسی اروپا  در گفت و گو  با برنامه "در این هفته” رادیو تهران اظهار کرد: اینکه اروپا می خوا‌هد در برجام بماند تا زمانی که دوره ریاست جمهوری ترامپ به پایان برسد و در دوره بعدی ریاست جمهوری آمریکا گشایشی ایجاد شود، تلقی ساده‌انگارانه است. باتوجه به فشارهایی قبلی کنگره که حتی در دوره ریاست جمهوری اوباما بود، در بعد از ریاست جمهوری ترامپ هم این تحریم ها برداشته نخواهد شد.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه خواسته پنهانی اروپایی شاید این باشد که از امریکا تبعیت نکنند، گفت: قدرت های محوری اروپا یعنی آلمان و فرانسه به دنبال این هستند که خودشان را از زیر بار سنگین شرط های آمریکا در زمینه های مختلف رها کنند. اروپایی ها سیاست واقع گرایانه را در پیش گرفته اند و و تا زمانیکه به آن مرحله نرسند که وضعیت مالی و ژئوپولتیک مستقلی را تجربه کنند، احتمالا یک بازی حد وسط را رعایت می‌کنند.
پیروزان در پایان گفت: ما باید مذاکرات با اروپایی‌ها را خیلی فشرده انجام بدهیم . البته تا الان خانم موگرینی و اتحادیه اروپا هنوز زمان مشخصی را برای اجرایی شدن سازوکارهای مالی تعیین نکرده اند.

نویسنده:مهدی زال زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: