پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۴۲۹
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷
علی ابراهیمی :
علی ابراهیمی نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی معتقد است نمایندگان مجلس دو وظیفه مهم دارند که عبارت است از قانونگذاری و نظارت بر نحوه اجرای قانون توسط دستگاه اجرایی.

علی ابراهیمی نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین گفت: مجلس به عنوان هدایتگر و ریلگذار مسیر جامعه دو وظیفه مهم را برعهده دارد. 
نماینده مردم شازند در ادامه گفت: اولین وظیفه مجلس شورای اسلامی قانونگذاری است و وضع قوانینی که همه مکلف باشند از آنها تبعیت کنند و اجرایی شود. 
عضو کمیسیون کشاورزی افزود: وظیفه دوم مجلس این است که به عنوان یک ابزار نظارتی بر نحوه اجرای همین قانون توسط دستگاه اجرایی نظارت داشته باشد. 
این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه بدعتی از دوره های قبل وجود داشته که اکنون نیز تشدید شده و آن این است که نمایندگان مجلس برای اخذ رأی در حوزه های انتخابیه شان به کارهای عمرانی و وعده و وعیدهایی که عمدتا ماهیت اجرایی دارد روی می آورند.
ابراهیمی استدلال کرد: این که نمایندگان سعی کنند با وزارتخانه ها حالت تعاملی داشته باشند و خدماتی را به حوزه انتخابیه شان بدهند از استقلال نماینده می کاهد و قدرت نظارت نماینده را تضعیف می کند. 
نماینده مردم شازند اضافه کرد: مطلب بعدی این است که نمایندگانی که به این شیوه به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می کنند آنطور که باید شهامت و جسارت گفتن مطالب را ندارند و وقتشان صرف کارهای سیاسی و اجرایی و امورحاشیه ای می شود و از وظایف اصلی خود بازمی مانند. 
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: