پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۴۳۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس :
تشکیل جلسه توسط کمیسیون امنیت ملی و دعوت از شورای محترم نگهبان و کارشناسان اعم از دولت و غیردولت صرفا برای بررسی و مشورت براساس آئین نامه داخلی امری معمول است اما اعلام تشکیل کمیته چهارجانبه غیرمعمولی، غیرقانونی و خلاف آئین نامه است.


به گزارش گیتی آنلاین حمیدرضا حاجی بابایی گفت : امروز در فراكسيون نمايندگان ولایی يكی از مباحثی که مطرح شد، اين سئوال بود، كه براساس كدام يك از مواد آئين نامه يا براساس دستور چه كسی كميته چهارجانبه براي بررسی CFT تشكيل شده است؟
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی تاكيد كرد : نمايندگان ولایی اعتقاد دارند كه تشكيل جلسات محدود به دولت، مجمع و تعداد معدودی از اعضای كميسيون امنيت با حضور شورای نگهبان و پيدا كردن راه كار مصلحت انديشانه برای CFT بدون طرح درمجلس ناديده گرفتن شان و جايگاه قانونگذاری است. 
 حاجی بابایی تصريح كرد : به زعم غالب نمايندگان ، اين اقدام بی اعتبار كردن مجلس است که هم ملت و هم مجلس آن را برنمی تابند. 
 وي گفت: تشكيل جلسه توسط كميسيون امنيت ملي و دعوت از شوراي محترم نگهبان و كارشناسان اعم از دولت و غيردولت، صرفا براي بررسي و مشورت براساس آيين نامه داخلي امري معمول است.
 رئيس فراكسيون نمايندگان ولايي تاكيد كرد: اما اعلام تشكيل كميته چهار جانبه غيرمعمول،غير قانوني و خلاف آيين نامه است.
 وي افزود: اين اقدامات درست مانندجلسات حاشيه اي است ، كه در زمان تصويب CFT در مجلس با هدف آماده سازي مجلس و نمايندگان براي اخذ آراء تشكيل مي شد.
 حاجي بابايي گفت: روند معمول اين است كه ابتدا طرح در كميسيون امنيت ملي با حضور شوراي نگهبان بررسي شود، سپس مانند ساير لوايح به صحن مجلس جهت اخذ آراي نمايندگان ارائه گردد.
 وي افزود، اين مجلس است كه يا به CFT راي مي دهد و يا آن را رد مي كند و مسكوت نگاه مي دارد و يا اين كه براي طرح وبررسي بيشتر به شوراي نگهبان يا مجمع ارسال مي نمايد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: