پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۴۳۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۷
همزمان با سراسر کشور؛
گیتی آنلاین _ مدیریت پیشگیری و مقابله با حوادث و بحران شهرداری کرج گفت: بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور» همزمان با سراسر کشور در مدارس البرز برگزار می‌شود.

علی فتحی در گفت و گو با خبرنگار گیتی آنلاین  اظهارکرد: مانور زلزله و ایمنی مدارس با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور» چهارشنیه، هفتم آذرماه با حضور نمایندگان یونسکو و مسئولان استانی در مدارس البرز و به صورت پایلوت در دبیرستان دخترانه «فاطمه پزشکی» حسین آباد مهرشهر برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این مانور را ارتقای سطح آمادگی و ترویج فرهنگ ایمنی در مدارس، کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از زلزله بوسیله ارتقای فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی، ایجاد و ارتقای مهارت‌های فردی و جمعی جوامع دانش‌آموزی و واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله و استفاده کاربردی و عملی از آموخته‌های نظری دانش‌آموزان عنوان کرد و گفت: با توجه به خطر بالای وقوع زلزله در ایران و اهمیت ارتقای دانش و آگاهی عموم مردم به ویژه دانش‌آموزان، این مانور هرسال در مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود.

فتحی بیان کرد: در این مانور، ساکنین محله‌های مجاور مدارس نیز مشارکت می‌کنند و بر اساس تفاهم‌نامه باید تمام مدارس ایمن کشور در برابر زلزله به عنوان پایگاه‌های محلی مدیریت بحران ظرفیت‌سازی شوند.

این مسئول در پایان با بیان اینکه مانور زلزله و ایمنی در مدارس با مشارکت استانداری البرز، سازمان مدیریت بحران و شهرداری‌ها برگزار می‌شود، گفت: امیدواریم مدیران مدارس برای هرچه بهتر برگزار شدن این مانور همکاری لازم را داشته باشند و اجازه ندهند که این مانور مانند یک اقدام نمایشی برگزار شود.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: