پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۴۳۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۴
بیستمین مانور سراسری زلزله وایمنی هفتم آذرماه؛
گیتی آنلاین _جلسه هماهنگی و برنامه ریزی بیستیمین مانور سراسری زلزله وایمنی با عنوان مدرسه ایمن و جامعه تاب آوردر استان البرزبا حضور معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور، رئیس دانشکده پژوهشگاه بین المللی زلزله کشور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز و نمایندگان نهاد های مرتبط با مدیریت بحران برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین و به نقل از،روابط عمومی استانداری البرز ، مهدی مهرور  گفت: حضور نمایندگان دستگاه ها و نهادهای مرتبط با مدیریت بحران جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدرسه منتخب برگزار شد.
وی افزود: حاضرین با توجه به اهمیت موضوع در خصوص اجرای اثرگذار مانور سراسری زلزله در مدارس و انتقال آن به محیط های اطراف مدارس به بیان نظرات و پیشنهاداتی مفید پرداختند.
مهرورگفت: هماهنگی و برنامه ریزی بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس، وظایف هر نهاد برای اجرای مانور در مدارس استان مشخص و به نمایندگان دستگاه ها اعلام شد.
و.ی افزود: این مانوربا هدف ارتقاء آمادگی و ترویج فرهنگ ایمنی در دانش آموزان انجام می شود .
مهرورگفت: در مانور امسال در کنار دانش آموزان، ساکنین محله های مجاور مدارس نیز در فرایند مانور مشارکت داده شوند.
وی گفت: ادارات و نهادهای مرتبط تا قبل از برگزاری مانور، آمادگی کامل داشته و دراجرای هرچه بهتر آن تدابیر لازم بیاندیشند.
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور بر اهمیت مستند سازی در روند بسیتمین مانورسراسری زلزله در استان تاکید کرد و گفت: از کلیه دستگاهها درخواست کرد که نسبت به این موضوع اهتمام ویژه داشته باشند. 
اکبرپور افزود: ۱۹ مانور سال های گذشته در تهران برگزار شد و با توجه به عملکرد مطلوب شورای هماهنگی استان البرز، بیستمین مانور سراسری مدارس کشور برای اولین بار هفتم آذرماه سال جاری در البرز برگزار می شود.
وی از دستگاهها درخواست کرد با توجه به حساسیت موضوع و اینکه برای اولین بار نمونه کشوری در استان البرز برگزار میشود از تمام توان و امکانات خود برای هرچه بهتر برگزار شدن مانور اقدامات لازم را بعمل آورند.
اکبرپور همچنین از دستگاهها خواست که نسبت به ایمن سازی مدارس، اماکن عمومی و دولتی و کلیه مساکن شهری و روستایی با توجه به مخاطرات طبیعی و بروز حوادث احتمالی اقدام نمایند و آموزشهای لازم در اینخصوص برای کلیه شهروندان انجام دهند.
وی افزود: با توجه به اینکه استان البرز استانی ویژه در کشور محسوب میشود و فرصت ها و تهدیدهای فراوانی دارد در این راستا تعامل بیشتر در جهت آمادگی برای مخاطرات طبیعی در استان الزامی است. 
دکتر امینی نیزدر این نشست تصریح کرد: در ابتدا از خارج کردن برنامه کشوری از شهر تهران نگران بودند که با توجه به روند آماده سازی و برنامه ریزی این مانور توسط مدیریت بحران استان این نگرانیها برطرف شده و ابراز امیدواری کردند که مانور خوبی برگزار گردد.
گفتنی است در این نشست دستگاههای فعال در مانور به گزارش اقدامات خود پرداختند.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: