پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۴۴۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
برای اولین بار صورت گرفت:
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت : سالانه یک میلیون و ۴۰۰هزار تن ذرت علوفه ای در استان برداشت می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین گفت : با توجه به خشکسالیهای اخیر و کمبود شدید علوفه با کیفیت در مراتع استان ، افزایش سطح زیر کشت محصولات علوفه ای در دستور کار  سازمان جهاد کشاورزی استان قرار گرفته است.
 دهمرده افزود:در حال حاضرنیز بالغ بر 54 هزار هکتار از اراضی استان به کشت انواع محصولات علوفه ای اختصاص یافته وسالیانه بالغ بر 1 میلیون و 400 هزار  تن انواع محصولات علوفه ای در سطح استان تولید می شود.
وی تصریح کرد : یکی از مهمترین محصولات علوفه ای استان ذرت می باشد که سطحی بالغ بر 10 هزار هکتار را به خود اختصاص داده است که قسمتی از این سطح بصورت دانه ای  و قسمتی نیز با تولید بالغ بر 200 هزار تن به صورت علوفه ای برداشت می شودوعلوفه تولیدی معمولاً به صورت تازه یا سیلویی جهت مصرف دامداریهای سطح استان و خارج از استان حمل می گردد.
وی با اشاره به اینکه در گذشته سیلو علوفه به روش سنتی انجام می شد بیان کرد:در سال جاری برای اولین بار باتلاش همکاران جهاد کشاورزی شهرستان و بخش خصوصی سیلاژ علوفه به روش سیلو تونلی در شهرستان ایرانشهر آغاز شده است. 

نویسنده:فرشته بامری
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: