پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۴۴۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
رئیس شورای عالی زکات کشور در سفر به استان البرز
گیتی آنلاین _ همایش زکات منطقه دو کشور شامل استان‌های تهران، قم، مرکزی، قزوین و البرز و همچنین سه سازمان حفظ نباتات ، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و سازمان تعاون روستایی در مجتمع علوم دامی کشور در کرج برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری گیتی آنلاین و به نقل از سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید رضا تقوی با اشاره به اینکه از ۹ کالایی که مشمول واجب زکات واجب هستند، هفت مورد در حوزه کشاورزی است، گفت: افزایش هرساله زکات نیازمند رونق و توسعه کشاورزی است.

وی با تأکید بر اینکه زکات همچون نماز یکی از واجبات الهی است و ترویج زکات نیز نوعی عبادت است،افزود: فرهنگ‌سازی برای توسعه زکات یک ضرورت است چراکه زکات می‌تواند سفره محرومان و مستضعفان را رونق ببخشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی بر ترویج فریضه زکات در مدارس تأکید کرد و افزود: بخش کشاورزی باید بیشتر موردتوجه قرار گیرد زیرا کشاورزی افزون بر تأمین معیشت، تغذیه و امنیت غذایی مردم، رکن و اساس یک جامعه آزاد است.

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی امام‌جمعه کرج در بخش دیگری از این همایش، مدرسه را یکی از مکان‌های مؤثر در ترویج فعالیت‌های مؤثر اجتماعی دانست و گفت: زکات یاوران جوان باید در مدارس فعال شوند و دانش آموزان در ترویج این فریضه دینی مشارکت کنند.

وی با اشاره به شرایط آب‌رسانی در اشتهارد خاطرنشان کرد: مقررشده است که ۶۰ درصد زکات استان البرز به امر آب‌رسانی اشتهارد با ایجاد استخرهای ذخیره آب اختصاص یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین زارعی‌نژاد رئیس اداره زکات استان البرز نیز در این همایش با اشاره به اینکه زکات به ۹ محصول گندم، جو، خرما، کشمش، شتر، گاو، گوسفند، طلا و نقره تعلق می‌گیرد بیان کرد: عمده زکات جمع‌آوری‌شده در استان البرز مربوط به زکات مستحبی است و حدود ۹۵ درصد زکات البرزی‌ها صرف امور معیشتی محرومان می‌شود. 

شایسته ذکر است در این مراسم، از تعدادی از عاملان و مؤدیان زکات برتر  استان البرز تجلیل به‌عمل آمد.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: