پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۹۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۵
حمیدرضا حاجی بابایی:
نماینده مردم همدان و فامنین گفت: در جریان مشکلات شهرداری ها و کارمندان شهرداری هستیم و از ظرفیت های قانونگذاری برای حل مشکلات کارمندان شهرداری و شهرداری ها استفاده می کنیم

به گزارش گیتی آنلاین، حمیدرضا حاجی بابایی در شصت ودومین اجلاس روسای شوراهای شهری و شهرداران کلانشهرها گفت: همدان از معدود شهرهایی است که تاریخ وتمدن  سه هزار ساله دارد و تنها شهرسه هزار ساله در جهان است که هنوز مدنیت در آن وجود دارد.

وی گفت: همدان به دلیل موقعیت تاریخی وجغرافیایی از موقعیت استراتژیک برخوردار است. از جمله محورهای مواصلاتی همدان، شاهرا‌ه استراتژیک راه آهن  است که این شاهراه  استانهای مرکزی را به غرب و همسایه های غربی کشور وصل می کند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: کلانشهرها ویژگی ها و تعاریفی دارند که خاص کشور ما نیست و باید آن ویژگی ها محقق شود تا شهری را کلانشهر شناخته شود.

وی تاکید کرد: موضوع  کلانشهر شدن همدان در سال ۱۳۸۸  مصوب شده است و در این مدت قدم‌های بسیار خوبی برداشته شده اما راه زیادی را تا تحقق اهداف توسعه همدان در پیش داریم.

حاجی بابایی گفت: در حوزه گردشگری نیز همدان موقعیت ویژه ای دارد که برنامه های این بخش نیز با تعاریف محوری گردشگری در حال پیگیری است.

وی  تاکید کرد: انتظار می رود در این جلسات بایدها ونبایدهای کلانشهرها مورد بررسی قرار گیرد و کاربست نتایج این نشست های مشورتی به  مجلس و دولت در تدوین برنامه های راهبردی توسعه کلانشهرها با  جمعیت متراکمی که دارند کمک کند.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با اشاره به برنامه ششم توسعه کشور گفت: درهیچ یک از برنامه های توسعه به اندازه این برنامه به آسیب شناسی کلانشهرها، شهرسازی و مسائل شهر نپرداختیم در این برنامه موضوع کلانشهر و شهرداری ها و مسائل روستایی در تدوین قوانین مدنظر بوده است و مصوبات بسیار خوبی دراین حوزه ها داریم اما قانون همیشه نیاز به مدیریت و اجرای بهینه دارد.

وی گفت: همدان در زمره کلانشهرهای کشور است که با هماهنگی و برنامه ریزی علمی و آینده نگری در مسیر توسعه قرار گرفته است.

حاجی بابایی یکی از ویژگی های همدان را انسجام و یکپارچگی مدیران و مسئولین و نمایندگان مجلس برشمرد و گفت: پرهیز از پرداختن به حاشیه ها فرصت ارزشمند خدمتگذاری براساس نقشه های جامع کلانشهر همدان را ایجاد کرده است که باید براساس طرح‌های جامع توسعه شهری در این مسیرگام برداشت.

وی با اشاره به درخواست کارمندان شهرداری برای تعیین وضعیت استخدامی گفت : کارمندان شهرداری مظلوم هستند، در این راستا پیگیری های لازم صورت گرفته است. ضمن این که قوانین برنامه ششم این اختیار را واگذار کرده است. درآخرین دستورالعمل  50 هزار نفر تبدیل وضعیت می شوند و برای ساماندهی وضعیت کارمندان شهرداری مواردی مدنظر قرارگیرد.

نماینده مردم همدان گفت: در جریان مشکلات شهرداری‌ها وکارمندان شهرداری هستیم و با استفاده از ظرفیت‌های قانونگذاری برای حل مشکلات کارمندان شهرداری و شهرداری ها پیش می رویم.
«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: