پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۵۴۷
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۵
حمیدرضا حاجی بابایی:
روند معمول این است که ابتدا طرح در کمیسیون امنیت ملی با حضور شورای نگهبان بررسی شود، سپس مانند سایر لوایح به صحن مجلس جهت اخذ آرای نمایندگان ارائه شود. این مجلس است که یا به CFT رأی می دهد و یا آن را رد می کند و مسکوت نگاه می داردو یا اینکه برای طرح و بررسی بیشتر به شورای نگهبان یا مجمع ارسال می نماید.

 

به گزارش گیتی آنلاین، رئيس فراكسيون نمايندگان ولايي گفت: امروز در فراكسيون  نمايندگان ولايي  يكي از مباحثي مطرح  شد، اين سئوال بود، كه براساس كدام  يك از مواد آئين نامه  يا براساس دستور چه كسي كميته چهارجانبه  براي بررسي CFT   تشكيل شده است؟
 
 وي تاكيد كرد: نمايندگان ولايي اعتقاد داشتند كه تشكيل  جلسات محدود به  دولت، مجمع و تعداد معدودي از اعضاي كميسيون امنيت با حضور شوراي نگهبان و پيدا كردن راه كار مصلحت انديشانه براي CFT   بدون طرح درمجلس، ناديده گرفتن شان و جايگاه قانونگذاري است.

 
حاجي بابايي تصريح كرد: به زعم غالب نمايندگان ، اين اقدام بي اعتبار كردن مجلس  است كه هم ملت و هم مجلس آن را برنمي تابند.

 وي گفت: تشكيل جلسه توسط  كميسيون امنيت ملی  و دعوت از شوراي محترم نگهبان  وكارشناسان اعم از دولت و غيردولت، صرفا براي  بررسی  ومشورت براساس آيين نامه داخلي امری معمول است.

 
رئيس فراكسيون نمايندگان ولايی تاكيد كرد: اما اعلام  تشكيل كميته چهار جانبه غيرمعمول،غير قانونی و خلاف آيين نامه است.

 وي افزود: اين اقدامات درست  مانند جلسات حاشيه ای است، كه در  زمان تصويب CFT  در مجلس با هدف آماده سازی مجلس و نمايندگان برای اخذ  آراء تشكيل می شد.

 حاجی بابايي گفت: روند معمول اين است كه ابتدا طرح در كميسيون امنيت ملی با حضور شوراي نگهبان بررسی شود، سپس مانند ساير لوايح به صحن مجلس جهت اخذ آراثی نمايندگان ارائه شود.

 وی افزود: اين مجلس است كه يا به CFT  رای مي دهد و يا آن را رد می كند و مسكوت نگاه می دارد و يا اين كه براي طرح و بررسي بيشتر  به شورای نگهبان يا مجمع ارسال می نمايد.
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: