پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۵۷۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
خرم آباد- مدیر کل بنیاد مسکن استان لرستان گفت: وقوع زلزله ۶/۴ ریشتری اخیر دراستان کرمانشاه آزمونی جدی برای سنجش عملکرد فنی و استحکام ساختمانهای احداثی این بنیاد در مناطق زلزله زده در شهرستان اسلام آباد است.
به گزارش گیتی آنلاین، مسعود رضایی، اظهار داشت: اگر به بررسی زلزله های سالهای گذشته بپردازید وقوع زلزله های باقدرت ۶/۴ ریشتر بدون اینکه شاهد ریزش سقف سازه ها  و ازدست دادن جان هموطنان عزیزمان باشیم بی سابقه بوده است و این مهم را مرهون همت و همکاری مردم و مسئولین و تلاش شبانه روزی  و بهره گیری از اصول و ضوابط فنی و مهندسی در ساخت سازه های بازسازی شده توسط بنیادمسکن انقلاب اسلامی دانست .
وی بیان کرد وقوع زلزله اخیر باگذشت یکسال از روند بازسازی مناطق آسیب دیده دراستان کرمانشاه ، محکی جدی برای  ارزیابی استحکام واحدهای احداثی در این مناطق است وافزود: بیش از ۱۲۰۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی در شهرستان اسلام آبادغرب  مورد تعمیر و مقاوم سازی قرار گرفته و عملیات ساخت بیش از ۳۲۰۰ واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان در این شهرستان به اتمام رسیده است که به لطف پروردگار و با رعایت اصول و ضوابط فنی و مهندسی و نظارت شبانه روزی همکارانمان در بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان لرستان حتی یک مورد آسیب جزئی به واحدهای احداثی بنیاد مسکن استان لرستان گزارش نشده است .
 مدیرکل بنیادمسکن لرستان افزود: با بررسی و مقایسه آمار تلفات زلزله های باقدرت زلزله  اخیر در سطح کشور به این نکته پی خواهیم برد که تعداد کشته شدگان در این حوادث معمولا ۳ رقمی بوده است .
رضایی با اشاره به زلزله ۶/۴ ریشتری زرند کرمان درسال ۱۳۸۳ که بیش از ۹۰۰ کشته داشته و یا زلزله اهر ، ورزقان و هریس باقدرت ۶/۲ ریشتر که ۲۴۵ نفراز هموطنانمان را به کام مرگ کشانده است ، افزود : خوشبختانه در زلزله ۶/۴ریشتری اخیر شاهد مرگ حتی یک نفر از هموطنان عزیزمان دراستان کرمانشاه نبوده اییم .
وی عدم تخریب واحدهای بازسازی شده را خبری خوش برای مردم و مسئولین دانست و اظهارامیدواری نمود: با مقاوم سازی سازه ها درسطح شهرها و روستاهای کشور ، زلزله را بعنوان یکی از عوامل مرگ و میر از بلایای طبیعی در سطح کشور حذف نماییم .
نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: