پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان
خرم آباد- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: خبرنگاران مشکلات و مطالبات بحق مردم را بیان کنند

                                                                                      

به گزارش گیتی آنلاین، حجت الاسلام " حمید رضا حنان" در نشست خبری با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه الیگودرز، با اشاره به رسالت خبرنگاران در انعکاس مشکلات و مطالبات مردم و در پاسخ به انتقاداتی در خصوص برخورد با خبرنگاران و منتقدان گفت: هیچ مقامی نمی‌تواند خبرنگاران را برای مطالبه‌گری و بیان مشکلات مردم و نوشته‌های آنها تحت فشار قرار دهد و یا محدود نماید.

وی افزود: خبرنگاران با رعایت خطوط قرمز نظام و در چارچوب قانون فعالیت نمایند و حتی در فضای مجازی هم هیچ مقامی حق ندارد خبرنگاران را محدود نماید.

حنان گفت: سیاست اداره کل فرهنگ و ارشاد استان حمایت از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران است.

وی با اشاره به مشکلات حوزه هنر و فرهنگ در استان گفت: متاسفانه یکی از مشکلات عمده این حوزه کمبود اعتبارات است، اما ما و شما با همکاری هم و البته با دست خالی جشنواره‌های خوبی برگزار و اقدامات بزرگی انجام داده‌ایم.

وی افزود: از آسیب‌های بزرگ کشور فاصله ‌های ایجاد شده بین اهالی هنر با خودشان و حتی مردم می‌باشد که برای رفع آن تشکیل اتاق‌های ویژه گفتگو می‌تواند راهگشا باشد و صمیمیت و همدلی را ایجاد نماید.

وی در خصوص انتقاداتی مربوط به عدم توجه به شاهنامه و ضمن آسیب دانستن دیدگاه‌های انحصارطلبانه در خصوص فرهنگ‌های دینی و ملی گفت: فرهنگ تلفیقی دینی و ملی باید رواج داشته باشد و در هر دو حوزه فعالیت صورت پذیرد و در حقیقت روح حاکم بر شاهنامه توحید است .

در این جلسه که  فرید رحمتی معاونت هنری اداره کل نیز حضور داشت، اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در خصوص مشکلات و موانع فعالیت‌های خود مطالبی بیان داشتند و مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد پاسخ‌گوی آن‌ها بود.

 

منبع : یافته

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: