پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۶۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
خرم آباد- معاون استاندار لرستان با بیان اینکه محافل دانشگاهی محل مناسبی برای اجماع نظر مفاهیم اصلی توسعه و پیشرفت است گفت: یکی از مشکلات فرهنگی که گریبانگیر جامعه ماست این است که ما نتوانستیم در مورد مفاهیم اصلی اجماع نظر به وجود آوریم.

به گزارش گیتی آنلاین، حبیب الله خجسته پور در مراسم ویژه روز دانشجو که در دانشگاه آزاد خرم‌آباد برگزار شد 16 آذر را روز دانشجو و استقلال طلبی دانست و اظهارداشت: 16 آذر روز آزادی خواهی و ایستادگی نخبگان ملت در مقابل استعمار و استبداد است و به طور یقین این روز به سال 32 محصور نمی‌شود و اتفاقی که در 16 آذر سال 32 در آن فضای سیاه بعد از کودتای 28 مرداد رخ داد سرآغاز یک جریان بود و جریانی آغاز کرد که در طول تاریخ در مقابل دیده‌گان نخبگان ملت خاصه دانشجویان و اهالی علم قرار دارد.

وی افزود: 16 آذر روزی است که سه قهرمان ما در مقابل گلوله‌های  استبداد قرار گرفتند و راهی را برای جوانان در همه عرصه‌ها ایجاد و روشی را برای ما مشخص کردند.

رئیس دانشگاه آزاد استان تهران: جامعه دانشگاهی از سد تحریم‌ها گذر می‌کند

نشست تبیین دستاوردهای 40 ساله انقلاب در دانشگاه باهنر کرمان برگزار می‌شود

کاشان|معرفت‌شناسی در کنار مطالب علمی در دانشگاه‌ها تدریس شود

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا عنوان کرد: ما به عنوان دانشجو قرار نیست فقط حساب، کتاب و سرفصل‌هایی که در کتاب‌ها تدریس می‌شود  بیاموزیم بلکه بناست درس‌هایی مانند ایستادگی در مقابل استعمار و استبداد را نیز بیاموزیم.

وی بیان کرد: شاید یکی از خسران‌های زمانه این است که ما بعضا نام برخی از بزرگان را که در تاریخ و سرزمین ما تاثیرگذار بوده‌اند را به دلیل اختلاف عقیده‌ای که با آنها داریم به فراموشی می‌سپاریم اما تاریخ را نباید فراموش کرد.

خجسته پور گفت: از بزرگان مملکت که در مقابل اسعتمار ایستادگی کردند باید به نیکی یاد  کرد اگر نقدی هم داریم، نقد خود را به آن بخشی اعلام کنیم که نسبت به آن اعتقاد نداریم یا اعتراض داریم.

وی تصریح کرد: نام این بزرگان را همیشه باید به نیکی یاد کنیم و هرجا که لازم بود سایر مواضع آنها را نقد کنیم چرا که قدرتی که نقد نشود به طور حتم به انحراف و استبداد کشیده می‌شود و بهترین جایی که می‌شود نقد کرد محیط‌های دانشجویی، دانشگاهی و آکادمیک است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با بیان اینکه بهترین مکان و فضا برای نقد همین محافل هستند و همه مسئولان باید مورد سوال قرار گیرند خاطرنشان کرد: همه مسئولان باید مورد سوال قرار گیرند اما هر مسئولی را براساس مسئولیتش نقد کنید و هیچ مسئولی نباید خود را از سوال دیگران مستثنی بداند، همه کسانی که در جایگاهی قرار دارند باید به این پاسخ‌گویی و این نقدها افتخار کنند.

وی خطاب به دانشجویان اظهارداشت: نقد برخی از قوا و نهادها سخت است اما دولت را تا می‌توانید نقد کنید چون نقد دولت نه سخت است و نه مشکلاتی به دنبال دارد و در آینده شغلی، امنیتی و گزینشی شما هیچ ایراد و خلعی وارد نخواهد کرد.

خجسته پور افزود: همه مسئولان به اندازه مسئولیتشان در هر جایگاهی که هستند لازم است نقد شوند البته نقد هرچه با لحن آرام‌تر و ملایم‌تری انجام شود زیباتر است چرا که توصیه خداوند متعال است که اگر می‌خواهید با هم مجادله کنید با روش نیکو مجادله کنید.

وی عنوان کرد: امام علی (ع) فرمودند دو گروه راجب من خود را به هلاکت انداختند نخست آنهایی که علی را افراطی دوست دارند و گروه دوم آنهایی که به صورت افراطی با علی کینه ورزی کردند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با اشاره به اینکه در نقادی باید اعتدال پیشه کرد و میانه رو بود بیان کرد: در تعریف،  تمجید، اطاعت و پیروی نیز باید میانه رو  و معتدل بود. از کسی که قبول داریم جلوتر حرکت نکنیم و اگر صحبت‌های کسی را قبول داریم به نفع خود مصادره نکنیم.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات فرهنگی که گریبانگیر جامعه ماست این است که ما نتوانستیم در مورد مفاهیم اصلی اجماع نظر به وجود آوریم و می‌بینیم هر از چندگاهی که دولتی تغییر می‌کند و با رأی مردم سر کار می‌آید برخی از مفاهیم اصلی نیز جا به جا می‌‍شود.

خجسته پور گفت: آنجایی که لازم است اجماع نظر را در مورد مفاهیم اصلی توسعه و پیشرفت جامعه به وجود آورد همین محافل دانشجویی و علمی است و امیدواریم که به دور  از هیاهو و جنجال‌های سیاسی در باب مفاهیم اصلی جامعه بتوانیم اجماع نظری در بین همه کسانی که دل در گرو توسعه و پیشرفت مملکت دارند ایجاد کنیم و این می‌طلبد کسانی که در این زمینه دغدغه و نظری دارند و پای کار بیایند و مفاهیم اصلی را با استفاده از بهره‌گیری مفاهیم دینی و علمی در محیط‌های دانشگاهی جامعه پذیر کنند و بتوانند یک اجماع نظری به وجود آورند که با تغییر دولت‌ها مفاهیم اصلی دچار تغییر و تحول نشود.

 

منبع : تسنیم

 

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: