پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۶
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:
به اعتقاد جمهوری اسلامی ایران مشکل یمن را خود مردم یمن باید حل کنند.

سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین با بیان این مطلب که از مذاکره یمنی- یمنی حمایت می کنیم تاکید کرد: به اعتقاد ما دخالت، تجاوز و استفاده از قوه قهریه نمی تواند مناقشات داخلی یک کشور را حل کند. 

عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بالاخره مردم یمن باید مشکلات داخلی خود را حل کنند و سیاستی که امریکایی ها، رژیم صهیونیستی و عربستان صعودی و ائتلاف عربی در موضوع یمن دنبال می کنند جز ویرانگری، قتل عام و ادامه بحران نتیجه دیگری ندارد.

وی گفت: همه گروه های یمنی باید سلاح ها را زمین بگذارند و بنشینند با هم مذاکره کنند و پیرامون یمن تصمیم بگیرند.

نقوی حسینی تحلیل کرد: با توجه به جنگ 5-6 ساله و قحطی ای که در یمن به وجود آمده و بحران انسانی که یمن با آن مواجه شده زمینه را مساعد کرده برای انجام این مذاکرات و جمهوری اسلامی ایران هم در این زمینه کمک می کند. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با یادآوری قرارداد 110 میلیارد دلاری بین امریکا و عربستان و فروش تسلیحات به عربستان، امریکا را شریک استراتژیک تسلیحاتی عربستان عنوان کرد و گفت: اروپایی ها و هم نهادهای بین المللی و کشورهای منطقه باید به امریکا فشار بیاورند تا این فروش سلاح قطع شود یا کاهش پیدا کند تا از این جنگ خانمانسوز جلوگیری کند. 

وی تاکیدکرد: هم شورای امنیت و هم سازمان ملل متحد در این زمینه وظیفه دارند طبق منشور سازمان ملل متحد به ایجاد شرایط پایدار در کشور یمن کمک کنند. 

نقوی حسینی همچنین درباره شرایط کودکان و زنان در یمن اظهار کرد: امروز بیش از هشت هزار کودک بی گناه طی سال های گذشته جان خود را از دست داده اند. 

وی ضروری دانست نهادهای بین المللی و کشورهای منطقه برای دفاع از این افراد مظلوم و بی دفاع باید ورود پیدا کنند. 
وی معتقد است: همه کشورها از جمله نهادهای بین المللی مدعی طرفدار حقوق بشر و نهادهای غیردولتی طرفدار حقوق کودکان و زنان به مشکلات یمن باید ورود کنند و قدرت خود را نشان دهند. 

مذاکرات صلح که در کشور سوئد برگزاری می شود با هدف تعیین تکلیف شرایط بحرانی یمن در دستور کار قرار گرفته است. 
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: