پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲
رامین نورقلی پور:
توزیع یارانه بنزین به صورت نقدی منجر به افزایش تورم می شود.


رامین نورقلی پور نماینده مردم کردکوی، بندرگز، ترکمن و میشان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گیتی آنلاین تصریح کرد: من با پرداخت یارانه نقدی بنزین به مصرف کننده مخالفم زیرا این کار قطعا تورم را تشدید می کند و باعث افزایش نقدینگی خواهد شد. 

وی تاکیدکرد: به هر صورت ما مجبوریم که این یارانه را به مردم ارائه کنیم اما به مصرف کنندگان و نه به صورت نقدی. 

نورقلی پور دلیل افزایش قیمت خودرو را افزایش قیمت قطعات و به تبع آن افزایش قیمت تولید خودرو دانست و گفت: افزایش قیمتی که در مورد خودرو از آن صحبت می شود به دلیل قیمت تمام شده قطعات و مواد اولیه است که وابسته به ارز خارجی است. 

این عضو کمیسیون صنایع و معادن خاطرنشان ساخت : نیروی کار زیادی در صنعت خودرو چه در بدنه خودروسازها و هم در کارخانجات قطعه سازی فعال هستند و ما متوجه هستیم که قیمت تمام شده خودرو بالاتر از آنچیزی است که شورای رقابت در گذشته تعیین کرده است و منطقی به نظر می رسد که از افزایش قیمت خودرو به گونه ای که به مصرف کننده فشار بیاورد باید جلوگیری کرد اما به نحوی که خودروساز بتواند پایداری خود را حفظ کند و نیروی کار خود را نیز از دست ندهد. 

نورقلی پور اتفاقی که در مورد پیش فروش خودرو افتاده را قابل قبول ندانست و گفت: این مسئله مورد قبول کمیسیون هم نیست و قطعا کمیسیون به موضوع پیش فروش خودرو ورود خواهد کرد. 

وی گفت: مبالغی که در پیش فروش خودرو اخذ شده مبالغ بزرگی است و در مورد آنها بحث های زیادی وجود دارد و به هیچ وجه این موارد قابل پذیرش کمیسیون نیست.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: