پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۱۹۶۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۲
حمیدرضا حاجی بابایی:
در طرح اصلاح قانون بودجه 97، اعتباری بالغ بر 3200 میلیارد تومان به شهرداری ها و دهیاری ها بازگشت.

به گزارش گیتی آنلاین، حمیدرضا حاجی بابایی با اعلام این خبرگفت: نمایندگان مردم در موافقت  با کلیات طرح اصلاح قانون بودجه ۹۷ بازگشت ۳۲۰۰ هزار میلیارد تومان به شهرداری ها ودهیارها را نیز مصوب کردند.

عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس گفت : در چندسال اخیر به موجب تبصره (۲) ماده (۳۹) قانون مالیات بر ارزش افزوده ، عوارض وصولی فرآورده های نفنی به حساب مرکز وجوه ورازت کشور که متولی اصلی امور شهرداری ها و دهیاری هاست واریز و طبق مراحل قانونی بین شهرداری ها دکتر حمیدرضا حاجی بابایی گفت؛در طرح اصلاح قانون بودجه ۹۷،اعتباری بالغ بر ۳۲۰۰ میلیارد تومان به شهرداریها و دهیاریها بازگشت.


وی با اعلام این خبرگفت،نمایندگان مردم در موافقت  با کلیات طرح اصلاح قانون بودجه ۹۷،بازگشت ۳۲۰۰ هزار میلیارد تومان به شهرداریها ودهیارها را نیز مصوب کردند.


عضو کمیسیون بودجه ومحاسبات مجلس گفت،در چندسال اخیر به موجب تبصره (۲)ماده (۳۹) قانون مالیات بر ارزش افزوده ،عوارض وصولی فرآورده های نفنی به حساب مرکز وجوه ورازت کشور که متولی اصلی امور شهرداری ها و دهیاری هاست واریز و طبق مراحل قانونی بین شهرداری ها ودهیاری ها توزیع می شده است.

وی در تبیین موضوع گفت،در فرآیند بررسی و تصویب قانون بودجه سال ۱۳۹۷،علی رغم مغایرت با قانون برنامه ششم توسعه و مالیات بر ارزش افزوده و برخلاف روند بررسی تبصره های قانون بودجه در قالب بند (۱۱۰) تغییرات مصوب شده بود که ۳۲۰۰ میلیارد درآمد تبصره (۲)ماده (۳۹)قانون مالیات بر ارزش افزوده به کمک به یارانه ها تعلق گیرد.

حاجی بابایی تاکید کرد ؛با توجه به مغایرت قانونی این موضوع در تذکر آیین نامه ای در صحن مجلس با استناد به ماده ۳۹ برنامه ششم توسعه لزوم اجرای ثبت تمام درآمدهای هدفمندی یارانه در جدولی در مجلس در اوایح بودجه سنواتی را یادآوری کردیم  که  پیگیری در کمیسیون برنامه وبودجه به تصویب رسید.

وی افزود خوشبختانه طرح دو فوریتی بازگشت اعتبار حاصل از عوارض فروش نفت توسط ۱۸۳ نماینده مجلس تهیه و تقدیم هیات رئیسه شد و در صحن مجلس یک فوریت آن به تصویب رسید.

وی با تشکر از نمایندگان مجلس که به بازگشت ۳۲۰۰هزار میلیارد تومان به شهرداری و دهیاری ها رای مثبت دادند گفت،حذف این منابع مشکلات عمده ای را برای ۸۰۰ شهرداری و جامعه کارگری ایجاد می کرد،زیرا کمبود منابع مالی وجه اشتراک بیشتر شهرداریها ودهیاری های کشور است ودغدغه مدیران شهری این است که در شهرهای کوچک ومیانی با توجه به محدودیت در وضع عوارض وایجاد درآمدهای محلی به بحران منجر می شود.

نماینده مردم همدان وفامنین افرود؛براساس قانون برنامه ششم توسعه کشور تبدیل وضعیت پرسنل شهرداری نیز در دستور کار قرار دارد و در صورت بروز مشکل از ظرفیت های قانونگذاری برای حل مشکل استفاده خواهد شد و دهیاری ها توزیع می شده است.

وی در تبیین موضوع گفت : در فرآیند بررسی و تصویب قانون بودجه سال ۱۳۹۷،علی رغم مغایرت با قانون برنامه ششم توسعه و مالیات بر ارزش افزوده و برخلاف روند بررسی تبصره های قانون بودجه در قالب بند (۱۱۰) تغییرات مصوب شده بود که ۳۲۰۰ میلیارد درآمد تبصره (۲)ماده (۳۹)قانون مالیات بر ارزش افزوده به کمک به یارانه ها تعلق گیرد.

حاجی بابایی تاکید کرد: با توجه به مغایرت قانونی این موضوع در تذکر آیین نامه ای در صحن مجلس با استناد به ماده ۳۹ برنامه ششم توسعه لزوم اجرای ثبت تمام درآمدهای هدفمندی یارانه در جدولی در مجلس در اوایح بودجه سنواتی را یادآوری کردیم  که  پیگیری در کمیسیون برنامه وبودجه به تصویب رسید.

وی افزود : خوشبختانه طرح دو فوریتی بازگشت اعتبار حاصل از عوارض فروش نفت توسط ۱۸۳ نماینده مجلس تهیه و تقدیم هیات رئیسه شد و در صحن مجلس یک فوریت آن به تصویب رسید.

وی با تشکر از نمایندگان مجلس که به بازگشت ۳۲۰۰هزار میلیارد تومان به شهرداری و دهیاری ها رای مثبت دادند گفت : حذف این منابع مشکلات عمده ای را برای ۸۰۰ شهرداری و جامعه کارگری ایجاد می کرد،زیرا کمبود منابع مالی وجه اشتراک بیشتر شهرداری ها ودهیاری های کشور است ودغدغه مدیران شهری این است که در شهرهای کوچک ومیانی با توجه به محدودیت در وضع عوارض وایجاد درآمدهای محلی به بحران منجر می شود.

نماینده مردم همدان وفامنین افرود: براساس قانون برنامه ششم توسعه کشور تبدیل وضعیت پرسنل شهرداری نیز در دستور کار قرار دارد و در صورت بروز مشکل از ظرفیت های قانونگذاری برای حل مشکل استفاده خواهد شد.
نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: