پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09191910422      پایگاه خبری گیتی آنلاین نمایندگی استانی می‌پذیرد  09191910422       پایگاه خبری گیتی آنلاین خبرنگار می‌پذیرد  09191910422       
کد خبر: ۱۹۹۱۵
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
در نهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد عنوان شد
نهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد بیستم الی بیست و یکم آذر ماه در مرکز همایش بین المللی هتل المپیک تهران با حضور اساتید ، شرکت های داخلی و خارجی برگزار شد .
دکتر نعمت ا... محسنی معاون بازرگانی شرکت ضمن سخنرانی برای حاضرین در این کنفرانس گفت : اهتمام به استفاده از محصولات فولادی نوردی باعث افزایش ایمنی و صرفه اقتصادی می شود . وی با اشاره به این موضوع که فولاد را باید به یک کالای با ارزش افزوده بالا تبدیل کرد ، افزود :  عملکرد مناسب و پایداری بهتر سازه های فولادی در برابر آتش و زلزله ، مقاومت بیشتر سازه های فولادی نسبت به وزن ، تاثیر پذیری کمتر از عوامل خارجی و امکان استفاده بلند مدت از مزایا قابل توجه سازه های های فولادی در مقابل ساختمان های بتنی دانست .
معاون بازرگانی شرکت با بیان این که کمبود و در دسترس نبودن تیر آهن های بال پهن باعث افزایش استفاده از تیر ورق گردیده ، گفت : کاهش زمان و هزینه ساخت و آماده سازی و عدم نیاز به جوشکاری و برشکاری و همچنین کاهش ضایعات و پرت از مزایای استفاده از تیر آهن های بال پهن است.وی یاد آور شد : در ذوب آهن استراتژی کاهش زمان تحویل محصول به مشتری را در پیش گرفتیم که منجر به کاهش زمان ساخت خواهد شد و بهتر است بجای استفاده از کالاهای لوکس در ساختمان با توجه به زلزله خیز بودن کشور با استفاده از سازه فولادی استحکام را بالا برد.
وی گفت : دوام و عمر بالا سازه فولادی ، کاهش سطح جوش ، افزایش اطمینان در نارسایی جوشکاری و کاهش آسیب در برابر زلزله از دیگر مزایای استفاده از محصولات نوردی در مقابل تیر ورق است.
ساختمان های با سازه فلزی در زلزله خسارت جانی ندارند
دکتر محمد قاسم وتر عضو هیات علمی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله ضمن بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان و گفتگو با کارشناسان شرکت گفت : تمامی ساختمان های بالای شش طبقه باید از سازه فولاد استفاده کنند و بهتر است این سازه نوردی باشد و ذوب آهن باید نیاز بازار را شناسایی کند و ضمن تولید تیر آهن های بال پهن با جان بیشتر محصولات سنگین تر تولید نماید .وی افزود : خوشبختانه ذوب آهن اصفهان مشکلی در زمینه طراحی محصولات خود ندارد و این شایسته تقدیر است.
عضو هیات علمی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله گفت : ساختمان های با سازه فلزی در زلزله خسارت جانی ندارند و باید این مورد به مصرف کننده منتقل شود . وی یاد آور شد: استفاده از سازه های فولادی نسبت به بتنی پنج در صد فضای کمتری را اشغال می کنند و این مورد در خصوص برج ها می تواند بسیار بیشتر باشد که با توجه استفاده از فضای مفید در معماری می تواند بسیار تاثیر گذار باشد .////////////

انتهای پیام

«پایگاه خبری گیتی‌آنلاین درباره صحت یا رد ادعاها قضاوتی ندارد و مسئولیتی نمی‌پذیرد»
نویسنده:زهراشیرانی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: