پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۰۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
سید ناصر موسوی لارگانی:
اگر مردم اصفهان به دلیل نبود آب به قسمت های دیگر کشور مهاجرت کنند یکی از قطب های تامین بودجه کشور به خطر می افتد.


سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در گفتگو با گیتی آنلاین گفت: حقیقتا ما اگر استعفا دادیم چون مشکل اصفهان دارد به یک بحران ملی تبدیل می شود.

لارگانی ادامه داد: یعنی جدای از کشاورزان استان اصفهان که چندین سال است آب به مزارعشان نرسیده الان ما مشکل جدی آب آشامیدنی داریم .

نماینده مردم فلاورجان بیان کرد: بیش از پنج میلیون نفر در استان اصفهان زندگی می کنند و کل آبی که پشت سد زاینده رود وجود دارد، 137 میلیون متر مکعب است.  

این در حالی است که صرفا آب آشامیدنی مورد نیاز استان چهارصد میلیون مترمکعب است. 

وی گفت: خوب اگر الان برای کمبود این آب آشامیدنی فکری نشود قطعا مردم اصفهان باید مهاجرت کنند.

وی تاکیدکرد: الان یکی از قطب های تامین بودجه کشور استان اصفهان است. یعنی به اندازه بودجه یازده استان در استان اصفهان بودجه تامین می شود مثلا در سال گذشته استان اصفهان فقط هشت هزار میلیارد تومان مالیات به خزانه واریز کرده و گذشته از سود مجتمع فولاد که نزدیک به چهار یا پنج هزار میلیارد سود داشته و این به خزانه کشور واریز شده بیست درصدش مال سهام عدالت است بیست درصدش مال خود دولت است و بقیه اش هم سهامهایش خصولتی است یعنی نیمه دولتی است و خصوصی نیست. 

لارگانی مطرح کرد: با این حال اگر مردم مهاجرت کنند تمام این کارخانجات و شرکت هایی که در استان اصفهان است تعطیل میشود و قطعا ما با کمبود بودجه برای کشور مواجه می شویم. 

وی تصریح کرد: لذا مشکل مردم اصفهان بحث آب آشامیدنی بود که متاسفانه بعضی از همکاران به این نکته توجه نکردند یعنی ما خواست مان این بود که برای این مشکل اساسی بقیه همکاران بیایند توی میدان کمک کنند تا این مشکل برطرف شود.

 لارگانی افزود: الان خیلی از مسافرینی که از خارج می آیند مثلا وزرا یا رئیس جمهورانی که به ایران می آیند بعد از تهران اولین جایی که می خواهند بروند بازدید از استان اصفهان است.

 نماینده فلاورجان تاکیدکرد: خوب برای چی می خواهد برود اصفهان؟ برای آن میراثی که در استان اصفهان است . آثار باستانی ای که در اصفهان وجود دارد. کارخانجات بزرگی که در اصفهان است. یا خود مردم شریف ایران اسلامی یکی از جاهایی که بیشترین مسافرت را می روند استان اصفهان است. که خوب وقتی که اینها نباشد و مردم اجبار به مهاجرت داشته باشند و هجرت کنند دیگر اصفهانی باقی نمی ماند.

این نماینده مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: الان آقای رئیس جمهور دو تا دستور داده اند. یکی این که آقای جهانگیری  ستاد احیای زاینده رود را دنبال کنند. 

وی گفت: ما از اول دوره دهم که مجمع نمایندگان تشکیل شده تمام جلساتی که داشتیم درخواستمان این بود که همانطوری که برای دریاچه ارومیه ستاد احیاء تشکیل شد بیایند یک ستاد احیاء هم برای زاینده رود تشکیل دهند.

 لارگانی ادامه داد: زاینده رودی که هزاران سال به طور طبیعی آب در آن جاری بوده و الان دولت آمده برای این حوزه آبریز بارگذاری شدید ی را اجرا کرده است. 

نماینده فلاورجان اذعان کرد: کل آورده دولت 384 میلیون متر مکعب آب بوده و نزدیک به 2000 مترمکعب آب را فروخته است. حال سوال مردم این است که این دومیلیارد مترمکعب آبی که دولت فروخته را از کجا می خواهد تامین کند؟

موسوی لارگانی افزود: دستور دوم این بود که تامین بودجه برای آب آشامیدنی 5 میلیون نفر قطعی شد و این قولی بود که آقای رئیس جمهور هم در سال 93 و هم در سال 96 به مردم داده بود ولی هیچ قدمی در جهت تحقق این وعده برداشته نشده بود.

لارگانی خبرداد: هم اکنون تامین بودجه آب مذکور در دستور کار برنامه و بودجه قرار گرفته است و توافق شد سی درصد دولت و هفتاد درصد بخش خصوصی سرمایه گذاری کنند برای سامانه دوم و بعد از آن که آب تامین شد بخش خصوصی از محل فروش آب پولش جبران شود.


نویسنده:نغمه علی بیک زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: