پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۰۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
یک کارشناس سیاسی با تصریح بر اینکه الان فقط پنجره شرق را بروی خود باز گذاشته ایم، تصریح کرد: سیاست خارجی ما باید با تجدید نظری اساسی اصلاح شود.
دکتر نوذر شفیعی ، کارشناس سیاسی در مصاحبه با برنامه «در این هفته» رادیو تهران با اشاره به انتقادات وزیر امور خارجه کشورمان از روند اجرای برجام از سوی اروپایی ها گفت: طراحی مکانیزم اروپایی و برقراری مناسبات مالی با ایران امکان پذیر نبود و ایران نیز در این باره بردباری بسیاری انجام داد. تحریم ها برقرار است اما اقداماتی که مانع اثر تحریمها می توانست باشد رخ نداده است. 
وی افزود: اروپایی ها برای اجرای خواسته هایشان با چالشهای جدی از سوی آمریکا مواجه هستند. روح و نص برجام از سوی آمریکایی ها نقض شد و اروپا اقدامی جدی نکرده است و همین انفعال اروپا، روح و نص برجام را نقض کرده است. اروپا باید سایر کشورهای جهان را نیز به تعامل با ایران تشویق کند. 
این کارشناس سیاسی ادامه داد: سیاست خارجی ما در برخی مواقع محدودیتهایی زیادی را برایمان ایجاد کرده است. الان فقط پنجره شرق را بروی خود باز گذاشته ایم و به همین منظور سیاست خارجی ما باید با تجدید نظری اساسی اصلاح شود.
نویسنده:مهدی زال زاده
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: