پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۰۶۹۶
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹
برنامه پایش شب گذشته سخنانی از حسن روحانی رئیس‌جمهور برای اولین بار در جلسه هیئت دولت منتشر کرد که وی از اقدامات وزارت کار در زمینه شناسایی دهک‌های مختلف جامعه ناراضی بود.

 در این سخنان حسن روحانی گفت: مشکل تلاش و برنامه‌ریزی داریم، این اشکال از این است که دولت الکترونیک ما عقب است و اطلاعات جمع‌آوری‌شده نیست.

رئیس جمهور گفت: مردمی که تحت فشار هستند، دهک‌هایی که ما می‌گوییم دهک‌های پایین جامعه اینها کیا هستند؟ کدام قشر هستند؟ گاهی این دهک‌ها را بین روستایی و شهری، شهری و حاشیه شهر، شهر کوچک یا کلان‌شهر تقسیم می‌کنیم ولی هیچ‌کدام یک آمار و ارقام دقیقی نداریم.

روحانی افزود: برای این کار وزارت کار قدم‌هایی برداشته و امیدهای زیادی به ما داده است ولی در عمل، می‌بینیم این اقدامات وزارت کار ایراد فراوانی دارد و نمی‌توانیم این دهک‌ها را شناسایی کنیم. من خواهش می‌کنم وزارت کار این ایرادات را رفع کند.

کارشناس برنامه نیز در این مورد گفت: در قضیه ارز 4200تومانی نیز همین اتفاق افتاد و چون بانک اطلاعاتی نداشتیم نمی‌دانستیم ارز 4200 را به چه‌کسانی بدهیم، این موضوع در هدفمندی یارانه نیز به‌وجود آمده و رئیس تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده طبق اطلاعات دولت در حال حاضر به 6 الی 7 میلیون نفر از ایرانیان مقیم خارج یارانه داده می‌شود.

پیش از این احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به راه‌اندازی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان گفته بود: در این پایگاه اطلاعات هویتی همه ایرانیان به‌ثبت رسیده و از این طریق می‌توان متوجه شد که هر فرد در کجا شاغل است و چه‌میزان حقوق دریافت می‌کند و جزو کدام دهک جامعه است.

سخنگوی سازمان تعزیرات: افزایش 602درصدی شکایت از خودروسازان

در بخش دیگر از برنامه این هفته سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در مورد شکایت از خودروسازان گفت: طبق قانون سازمان تعزیرات یک سازمان رسیدگی کننده است، آمار پرونده‌هایی شکایت از خودروسازان در 9 ماه اول امسال نسبت به کل پارسال افزایش 602درصدی داشته است.

رایگانی افزود: سازمان تعزیرات مستند به ماده 7 تعزیرات در سه ماه اخیر بیش از 200 میلیارد تومان نمایندگی‌های خودروهای خارجی را به‌دلیل گرانفروشی جریمه کرد. همچنین در سه ماه اخیر بیش از 4 هزار پرونده شکایت از خودرویی‌ها را تعیین تکلیف کردیم.

وی در مورد اینکه باید سازمان حمایت از مصرف کننده از خودروسازان بابت اقدامات اخیرشان شکایت کند گفت که سازمان حمایت از مصرف کننده هیچ شکایتی از خودروسازان نکرده است.

منبع: تسنیم

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: