پذیرش آگهی و تبادل خدمات با کانال های و سایت های دیگر 09036503610      سال حمایت از کالای ایرانی مبارک باد      
کد خبر: ۲۰۸۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۲

یک باب مدرسه خیرساز در ملکان افتتاح و به دانش آموزان این شهرستان واگذار شد.

این مدرسه با زیربنای 600 مترمربع، با هزینه کرد 13 میلیارد ریال به همت خیر مدرسه ساز؛ اکبر عباسی در مدت یک سال ساخته و به آموزش و پرورش ملکان تحویل داده شد.

واگذاری مدرسه خیرساز به دانش آموزان ملکانیاین خیر، مدرسه حاج رحیم عباسی را به یاد پدر مرحومش ساخته و قصد دارد 2 باب مدرسه دیگر را هم در روستاهای محروم ملکان با 8 میلیارد ریال اعتبار احداث کند.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح این مدرسه گفت: پارسال خیران مدرسه ساز، 600 میلیارد ریال برای ساخت و نوسازی مدارس در استان کمک کرده اند.
به گفته جعفر پاشایی، آذربایجان شرقی در احداث وساخت مدراس خیرساز در کشور رتبه نخست را دارد و در این میان شهرستان ملکان با احداث 33 مدرسه خیرساز با 123 کلاس درس، در 3 سال گذشته مقام اول استان را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: با این وجود، هنوز بیش از 50 درصد مدارس استان، به مقاوم سازی ونوسازی نیاز دارد و این ممکن نیست مگر با مشارکت مردم و خیران.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به کاهش شدید اعتبارات دولتی برای کارهای عمرانی افزود: بیش از 95درصد اعتبارات کشور در امور جاری هزینه می شود و5 درصد باقی مانده هم جوابگوی نیازهای عمرانی کشور نیست.
سلمان خدادادی افزود: خیران این شهرستان، خلاء موجود اعتبارات دولتی در زمینه احداث مدرسه را پر کرده اند و در 2 سال گذشته بیش از 150میلیارد ریال برای احداث مدرسه هزینه کرده اند.
به گفته وی، در این شهرستان از طرف بنیاد برکت هم، 4 باب مدرسه با اعتبار بیش از 30 میلیارد ریال احداث و به آموزش و پرورش ملکان تحویل داده شده است.

نویسنده:
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: